Airocide - technologia NASA zabije mikroorganizmy w twoim mieszkaniu

Airocide - technologia NASA zabije mikroorganizmy w twoim mieszkaniu17.06.2013 13:31
Airocide - technologia NASA zabije mikroorganizmy w twoim mieszkaniu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Czyste powietrze to priorytet na stacji kosmicznej, tak więc NASA przeznaczała spore środki na znalezienie sposobu jego odpowiedniej filtracji. Chociaż podstawowym założeniem było wyeliminowanie z powietrza etylenu, z czasem okazało się, że stworzone dla agencji kosmicznej przez Uniwersytet w Wisconsin urządzenie nie ogranicza się tylko do tego.

Okazało się, że wynaleziony w ten sposób Airocide w 10. procentach eliminował lotne związki organiczne, które są przyczyną zanieczyszczenia powietrza także w naszych mieszkaniach - mogą być one emitowane przez farby, kleje, benzynę, środku czyszczące, odświeżacze powietrza, papierosy lub dezodoranty. Dodatkowo filtr NASA usuwa z powietrza pyłków, roztoczy, wirusów, bakterii i innych zanieczyszczeń, z którymi nie radziły sobie zwykłe oczyszczacze.

Ze względu na swoje właściwości, od 200. roku Airocide stosowany był w szpitalach, klinikach i przychodniach, aby eliminować rozprzestrzenianie się przynoszonych przez pacjentów chorób. Aktualnie Airocide dostępny jest także w wersji do użytku domowego.

Urządzenie nie posiada filtrów w klasycznym tego słowa znaczeniu. Wciągnięte do jego wnętrza cząstki napotykają siatkę reaktywnych katalizatorów, które niszczą je w momencie zbliżenia. Producent zapewnia, że dzięki temu Airocide nie wymaga regularnego czyszczenia.

Jak przystało na kosmiczną technologię, urządzenie nie jest jednak tanie –. podstawowy model kosztuje 800 dolarów, czyli około 2500 złotych.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)