Airbus pracuje nad powietrznymi taksówkami

Airbus pracuje nad powietrznymi taksówkami
Źródło zdjęć: © Fotolia

22.08.2016 09:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z każdym rokiem nasze miasta stają się coraz bardziej zatłoczone, nie dziwi więc, że pojawiają się pomysły nowych rozwiązań transportowych. Jeden z nich powstał w Airbusie, który, co nieszczególnie dziwi, uważa, że przyszłością miejskiego transportu są powietrzne taksówki.

Co odróżnia pomysł Airbusa od podobnych projektów, o jakich regularnie słyszymy już od dłuższego czasu? Przede wszystkim to, że Airbus pochwalił się nie tylko samym pomysłem, ale także tym, że pracuje nad wprowadzeniem go w życie i to już od dwóch lat. Według firmy, powietrzne taksówki nie są już tylko domeną science-fiction, a wiele technologii, które potrzebne są do realizacji tej wizji, już istnieje.

Projekt ten kryje się pod kryptonimem Vahana i zakłada stworzenie prawdziwych powietrznych taksówek. Na razie Airbus nie zaprezentował szczegółów na temat tego, jak projektowana przez niego powietrzna taksówka będzie wyglądała, ale koncern zdradził, ze będą one posiadały kilka wirników, przez co będą przypominały drony. Choć dużo większe, ponieważ w założeniach mają przewozić kilka osób jednocześnie. Nie będzie wśród nich pilota –. podniebna taksówka Airbusa ma być w pełni autonomiczna.

Airbus wydaje się dość poważnie podchodzić do projektu Vahana. W innym przypadku firma nie chwaliłaby się, że testy pierwszych konstrukcji stworzonych w jego ramach mają rozpocząć się w przyszłym roku.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)