Aero nie wyczerpuje baterii?

Aero nie wyczerpuje baterii?

Aero nie wyczerpuje baterii?
16.05.2007 12:30, aktualizacja: 16.05.2007 12:51

Przedstawiciele koncernu Microsoft poinformowali oficjalnie, iż nieprawdziwe są plotki, jakoby włączenie interfejsu Aero w Windows Vista zainstalowanym na notebooku znacząco zwiększało "prądożerność" systemu. To odpowiedź na narzekania niektórych użytkowników, którzy twierdzą, iż włączenie najbardziej atrakcyjnej wizualnie wersji interfejsu Visty może nawet o 30% skrócić czas pracy komputera.

Doniesienia o wyjątkowej "prądożerności" Aero pojawiały się już od kilku tygodni - jednak do tej pory koncern z Redmond oficjalnie ich nie komentował. Wedle tych informacji, czas pracy notebooka z Vistą i włączonym Aero jest od 15 do nawet 30% krótszy niż w przypadku korzystania ze standardowego interfejsu systemu.

Obraz
© Aero

Microsoft dopiero teraz przygotował oficjalne stanowisko w tej sprawie - przedstawił je Nick White, jeden z product managerów Visty. Przyznał on, iż włączenie Aero wpływa na zwiększenie zużycia prądu, jednak zastrzegł, iż nieprawdziwie jest twierdzenie, że może ono wzrosnąć aż o 30%.

_ "Interfejs Aero intensywnie korzysta z karty graficznej, więc komputer zużywa trochę więcej prądu. Jednak ta różnica nie jest tak duża - z naszych testów wynika, że włączenie Aero przyspieszy wyczerpanie baterii najwyżej o 1 - 4%" _ - tłumaczy White.

Warto wspomnieć, iż system zarządzania energią w Windows Vista może wyłączyć efekt przezroczystości okien, jeśli poziom energii w baterii spadnie poniżej pewnego poziomu - nie jest jednak możliwe automatyczne wyłączenie w takiej sytuacji interfejsu Aero. Pewien programista - niejaki Clint Rutkas - postanowił rozwiązać ten problem i stworzył narzędzie, umożliwiające automatyczne wyłączenie Aero. Program Vista Laptop Battery Saver ( w wersji 1.0.0.1 ) pobrać można z serwisu Betterthaneveryone.com - http://betterthaneveryone.com/?p=523 lub z naszej strony - http://www.idg.pl/ftp/pc_14403/vista.laptop.battery.saver.1.0.0.1.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)