Adobe wprowadza serwer DRM dla technologii Flash

Adobe wprowadza serwer DRM dla technologii Flash

Adobe wprowadza serwer DRM dla technologii Flash
Źródło zdjęć: © Adobe
21.03.2008 11:24, aktualizacja: 21.03.2008 11:44

Adobe Flash Media Rights Management Server - nowe rozwiązanie,
które zabezpiecza materiały wideo odtwarzane w technologii Adobe Flash
przed użyciem w niewłaściwy sposób

*Adobe Flash Media Rights Management Server - nowe rozwiązanie, które zabezpiecza materiały wideo odtwarzane w technologii Adobe Flash przed użyciem w niewłaściwy sposób. Produkt ten przeznaczony jest dla rozgłośni telewizyjnych oraz przedsiębiorstw medialnych, które chcą chronić materiały wideo udostępniane przez siebie w trybie online i offline. *
Można go zintegrować z dotychczas używanymi i nowymi rozwiązaniami obsługującymi przepływ materiałów medialnych, takimi jak Adobe Media Player, oraz aplikacjami wideo współpracującymi z oprogramowaniem Adobe AIR.

Ochrona treści multimedialnych jest bardzo ważna dla rozwoju modeli biznesowych telewizji nowej generacji niezależnie od tego, czy przedsiębiorstwo medialne chce ograniczyć dostęp do bezpośrednich transmisji internetowych czy umożliwić przeglądanie w trybie „na żądanie” programów płatnych, bezpłatnych lub wspieranych przez reklamy.

Właściciele treści mogą wykorzystać oprogramowanie Adobe Flash Media Rights Management Server do szyfrowania plików audio i wideo FLV i F4V, które są pobierane i odtwarzane lokalnie, oraz wprowadzać reguły dostępu do nich. Precyzyjne funkcje kontroli umożliwiają usługodawcom zdefiniowanie parametrów dostępu użytkowników do materiałów multimedialnych oraz terminu wygaśnięcia praw do ich przeglądania, a dynamiczne zarządzanie prawami pozwala na zmianę praw użytkowania pliku nawet po jego opublikowaniu. Ponadto funkcje zabezpieczeń dostępne w rozwiązaniu Adobe Media Player gwarantują, że materiał nie będzie ponownie wykorzystywany lub modyfikowany bez zgody właściciela.
* *Adobe Flash Media Rights Management Server jest obecnie dostępny w wersjach do systemów operacyjnych Windows® Server 2003 i Red Hat® Linux w cenie 40 000 USD na każdy procesor. Umożliwia on ochronę treści multimedialnych w ilościach nieograniczonych, uzależnionych wyłącznie od pojemności serwera. Funkcje zabezpieczeń treści można wykorzystać po stronie klienta w ostatnio wprowadzonej wersji rozwiązania Adobe AIR lub planowanej wersji programu Adobe Media Player. Oba te rozwiązania można uruchomić w systemach operacyjnych Mac OS i Windows. Planowana jest również wersja Adobe AIR do systemu operacyjnego Linux.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)