Adobe ma dosyć - nie będzie już nikogo ścigać za piractwo!

Strona głównaAdobe ma dosyć - nie będzie już nikogo ścigać za piractwo!
27.06.2013 15:00
Adobe ma dosyć - nie będzie już nikogo ścigać za piractwo!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

Dość interesujące wieści przybywają z zagranicznego spotkania Anti-Piracy and Content Protection Summit. Zarysowuje się wyraźna zmiana frontu wśród twórców treści.

Odbywająca się w Los Angeles konferencja pokazuje wyraźną zmianę postawy wobec zjawiska piractwa komputerowego ze strony twórców treści. Najpierw wypowiedział się szef działu antypirackiego w wytwórni Warner Bros, David Kaplan, który stwierdził, iż jego firma postrzega teraz piractwo jako wyznacznik zapotrzebowania konsumentów. Bazując na tym przekonaniu, wytwórnia chce zmienić swoją strategię walki z nieautoryzowaną konsumpcją jej treści i uważa, że właściciele praw autorskich mogą podjąć stosowne kroki ku zmniejszeniu piractwa internetowego, przyglądając się temu, czego tak naprawdę najbardziej oczekują użytkownicy i dlaczego w ogóle posuwają się do piractwa.

Adobe jest podobnego zdania. Szef antypirackiego działu Adobe - Richard Atkinson - powiedział, że jego firma od teraz będzie próbować walczyć z piractwem w o wiele bardziej pozytywnym tonie. Zamiast ścigać i karać piratów, Adobe chce zrobić wszystko, by owych piratów zamienić na... konsumentów.

- _ Wszyscy jesteśmy zmęczeni tą całą koncepcją i terminem "antypiracki", a nawet określeniem "ochrona kontentu". To jest niekończąca się wojna, która trwa od ponad 20 lat, z tymi samymi bitwami pomiędzy tymi dobrymi, a tymi złymi _ - powiedział Atkinson.

Jedną z pierwszych prób działania Adobe w tym polu jest odejście od tradycyjnego, pudełkowego modelu oprogramowania i skupienie się na usługach w chmurze. Jak wiemy, skończyło się to fiaskiem - Photoshop CC ostatecznie został złamany.

Tak czy inaczej, lepsze są próby niż kompletny brak działania.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Adobe ma dosyć – nie będzie już ścigać za piractwo"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (116)