Activision inwestuje miliony w e‑sport

Activision inwestuje miliony w e-sport
Źródło zdjęć: © stuff

04.01.2016 09:30, aktual.: 04.01.2016 12:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według najnowszych doniesień, zajmująca się e-sportem firma Major League Gaming sprzedała większość swoich zasobów wydawnictwu Activision Blizzard i właśnie przechodzi restrukturyzację. Wartość transakcji to 46 milionów dolarów.

Major League Gaming w zasadzie odchodzi w niepamięć, mimo zdominowania swego czasu północnoamerykańskiej sceny e-sportowej. Dyrektor generalny firmy, Sundance DiGiovanni, zostanie zastąpiony przez Grega Chisholma, który do tej pory pełnił rolę dyrektora finansowego firmy. Przyszłość MLG pozostaje nieznana.

Na razie nie wiadomo, czy zasoby przejęte przez Activision staną się częścią e-sportowego działu firmy, czy też zostaną wykorzystane do innych celów.

Activision to wydawca gier komputerowych i konsolowych. Firmę założyli byli programiści Atari, tacy jak David Crane, Larry Kaplan, Alan Miller, czy Bob Whitehead – ta czwórka była odpowiedzialna za połowę kartridży z grami wydawanymi przez Atari[potrzebne źródło] – skonfliktowani z prezesem firmy, Rayem Kassarem. Activision była pierwszą niezależną od platformy firmą tworzącą gry (third-party developer). W 1982 roku wydała grę Pitfall, drugą najlepiej sprzedającą się pozycję na A2600. Obecnie jest drugim (po Electronic Arts) co do wielkości wydawcą gier komputerowych i wideo na świecie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Kupiłeś Jolla Tablet? Możesz go nie dostać...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)