Acer Aspire 5745P - notebook z ekranem dotykowym

Acer Aspire 5745P - notebook z ekranem dotykowym

Acer Aspire 5745P - notebook z ekranem dotykowym
Źródło zdjęć: © Acer
11.10.2010 11:38

W nowych notebookach z serii Aspire 5745P zastosowano multidotykowy panel HD z podświetleniem LED oraz interfejs użytkownika Acer TouchPortal pozwalający na łatwe korzystanie z multimediów

Jak zapewnia producent, Acer TouchPortal nie tylko sprawia, że komputerem można posługiwać się w sposób bardzo dynamiczny i dopasowany do indywidualnych upodobań, lecz również zapewnia jeden z najłatwiejszych sposobów pełnego korzystania z treści multimedialnych. Ponadto, interfejs ten został zaprojektowany z myślą o łatwym i naturalnym obsługiwaniu sprzętu oraz jest instalowany we wszystkich nowych urządzeniach dotykowych Acer, od smartfonów po notebooki i komputery stacjonarne All-in-One. Przesuwane menu w dolnej części ekranu zapewnia szybki dostęp do aplikacji dotykowych. Aby uruchomić aplikację, wystarczy przesunąć pasek, po czym przeciągnąć żądaną ikonę na ekran portalu.

Obraz
© (fot. Acer)

Aplikacja TouchMusic pozwala na przeglądanie plików muzycznych, zarządzanie nimi oraz odtwarzanie. Z kolei aplikacja TouchPhoto służy do organizowania albumów ze zdjęciami, szybkiego tworzenia pokazów zdjęć, a także pozwala na dotykowe obracanie, regulowanie powiększenia oraz przełączanie wyświetlanych zdjęć. Aplikacja TouchPhoto umożliwia też oglądanie zdjęć zamieszczonych w serwisach Flickr i Facebook.

TouchVideo to aplikacja, która nie tylko służy do odtwarzania filmów Blu-ray, DVD i domowych nagrań, lecz również pozwala na oglądanie filmów wideo z serwisów YouTube lub Facebook oraz na przesyłanie plików wideo do portali internetowych. TouchBrowser umożliwia natomiast intuicyjne i wygodne przeglądanie internetu oraz jest wyposażona w duże zakładki zapewniające natychmiastowy podgląd ulubionych stron WWW.

Interfejs TouchPortal daje się łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb i upodobań użytkownika, zarówno poprzez wybieranie tapety ekranu, jak i rozmieszczanie użytecznych widgetów. Widgety te służą między innymi do wyświetlania informacji, szybkiego sterowania odtwarzaniem muzyki, sprawdzania prognozy pogody, wyświetlania najnowszych informacji o znajomych z serwisów Facebook i Flickr.

Nowy notebook Aspire 5745PG jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 15,6 cala o dużej jasności, rozdzielczości HD i formacie 16:9. Panel LCD Acer CineCrystal jest podświetlany diodami LED, co pozwala zarówno na uzyskanie realistycznego obrazu o intensywnych barwach i wyraźnych szczegółach, jak i na zmniejszenie zużycia energii.

Notebook Aspire 5745. może być również wyposażony w napęd Blu-ray. Ponadto, wbudowany port HDMI pozwala na łatwe podłączenie notebooka do telewizora.

Notebooki z rodziny Aspire 5745. są oparte na procesorach do komputerów przenośnych Intel Core i7, i5 oraz i3. Od dynamicznych gier po tworzenie i edytowanie cyfrowych filmów, nagrań dźwiękowych i zdjęć oraz użytkowanie aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej, notebooki pozwalają wydajną pracę wielozadaniową oraz rozrywkę z obrazem o dużej rozdzielczości.

Notebook jest wyposażony w łączność Wi-Fi 802.11a/b/g/n, gigabitową kartę LAN, a opcjonalnie także w interfejs Bluetooth 3.0. Kamera internetowa Crystal Eye o rozdzielczości 1280 x 1024 pozwala na utrzymywanie kontaktów ze znajomymi oraz uczestniczenie w wideo-konferencjach.

Przykładowa konfiguracja:

Aspire 5745PG - Intel Core i5-460M (2.53GHz, 3MB L3 cache), 15.6" HD Acer CineCrystal LED LCD, NVIDIA GeForce GT 420M 1G DDR3, 4GB DDR3, 500GB HDD, Acer Nplify 802.11b/g/n/N, kamera 1.3M pix, Windows 7 Home Premium 64-bit, cena 3 999 zł brutto

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)