80 proc. rynku inteligentnych zegarków należy do Apple

80 proc. rynku inteligentnych zegarków należy do Apple

80 proc. rynku inteligentnych zegarków należy do Apple
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
15.12.2015 11:31, aktualizacja: 15.12.2015 12:39

Na konferencji Glance poświęconej w całości Apple Watch w ujęciu biznesowym padło kilka ciekawych statystyk, na podstawie kilku analityków sporządziło prognozy dla tego urządzenia. Są one nadzwyczaj optymistyczne.

Na początek fakty. Obecnie Apple kontroluje 80 proc. rynku inteligentnych zegarków. Jego produktem zainteresowały się nawet te osoby, które wcześniej nie nosiły niczego na nadgarstku (30 proc. ankietowanych, którzy kupili Apple Watch). 85 proc. nabywców zgodziło się, że sprzęt pozytywnie wpłynął na ich zdrowie, a 27 proc. osób przyznało, że dzięki zegarkowi udało im się schudnąć. Okazuje się także, że produkt z logiem nadgryzionego jabłka to idealny prezent - aż 82 proc. użytkowników podarowało zegarek Apple'a bliskiej osobie.

Według analityka Horacego Dediu, w ciągu pierwszych 12 miesięcy od premiery, inteligenty zegarek firmy z Cupertino sprzeda się w 21 milionach egzemplarzy, pozwalając osiągnąć 8,4 mld dolarów przychodu. Ben Bajarin - analityk z Creative Strategies - uważa, że w 2017 roku sprzedaż Apple Watcha w sumie przekroczy 100 milionów sztuk.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: 80% rynku smartwatchy należy do Apple

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)