5G w Polsce opóźnione? To oznacza miliardy strat

5G w Polsce opóźnione? To oznacza miliardy strat

Logo Huaweia
Logo Huaweia
Źródło zdjęć: © Getty Images
02.10.2020 16:17, aktualizacja: 01.03.2022 14:04

Wszystko rozbija się o ewentualne zakwalifikowanie chińskiej firmy Huawei "jako dostawcy wysokiego ryzyka". To ma bowiem zmusić operatorów do poniesienia ogromnych kosztów wymiany sprzętu i w konsekwencji, jak podaje Huwaei za firmą konsultingową Assembly Research, opóźnić wprowadzenie tej technologii do Polski nawet o 3 lata.

Według Assembly Research takie opóźnienie będzie kosztować nasz kraj ok. 5 mld euro strat. 

Jak podaje informacja prasowa Huawei, "z raportu jasno wynika, że wykluczenie sprzętu Huawei z budowy infrastruktury 5G w Polsce opóźniłoby prace w skali, która uniemożliwiłaby osiągniecie 10,2 mld euro korzyści gospodarczych, jakie polski rząd prognozował na lata 2020-2025".

Konsekwencje gospodarcze

– Nasz raport potwierdza ponadto daleko idące konsekwencje dla całej gospodarki, która nie może pozwolić sobie na opóźnienie we wdrażaniu sieci 5G przy obecnych uwarunkowaniach – stwierdził Matthew Howett, założyciel i główny analityk Assembly Research.

Do sprawy odniósł się też dyrektor ds. strategii i komunikacji Huaweia Ryszard Hordyński mówiąc, że "konsekwencją opóźnień będzie także zmniejszenie atrakcyjności dla inwestorów i w konsekwencji spowolnienie rozwoju gospodarczego".

Czytaj też: Chiny. Pożar laboratorium Huawei, w którym m.in. testowano technologię 5G

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)