Trwa ładowanie...

5G w każdym telefonie? Tak może być już niedługo

Raport stworzony przy współpracy Counterpoint Research i realme opisuje perspektywy rozwoju sieci 5G w nadchodzącym czasie. Jak się okazuje, eksperci są bardzo optymistyczni w tej kwestii i zakładają, że sprzedaż smartfonów 5G będzie stale rosnąć, co wiąże się m.in. z ich ceną i wydajnością.

Share
Sieć 5G intensywnie się rozwija
Sieć 5G intensywnie się rozwijaŹródło: Getty Images, Fot: Wang Qiming/VCG
d3wtsg5

Z raportu " Making 5G Global Accessibility for All" wynika, że sieć 5G rozwija się znacznie szybciej niż jakakolwiek inna sieć telekomunikacyjna. Świadczy o tym liczba smartfonów, które mogą ją obsługiwać. W dokumencie zaznaczono, że w pierwszym kwartale 2021 roku, czyli zaledwie 2 lata po uruchomieniu pierwszej na świecie komercyjnej sieci 5G, co trzeci sprzedawany na świecie smartfon obsługiwał 5G. Jeśli obecne trendy się utrzymają do 2022 roku, będzie to co drugi sprzedawany smartfon.

5G w każdym smartfonie?

O jakie trendy chodzi? Mowa tutaj głównie o cenach urządzeń z 5G, które są coraz bardziej przystępne. Można znaleźć zarówno urządzenia z wyższej półki, jak i opcje budżetowe, które można nabyć już za około 1000 złotych. W raporcie można przeczytać, że urządzenia budżetowe oraz ze średniej półki stanowiły prawie 40 proc. wszystkich sprzedanych smartfonów 5G.

Sieć 5G cieszy się sporym zainteresowaniem na całym świecie, jednak największym motorem jej rozwoju były Chiny. To tutaj sprzedano ponad połowę wszystkich urządzeń 5G. Wielu jej użytkowników pochodzi też ze Stanów Zjednoczonych, Korei, Japonii i Europy.

Layer 1
Wiceprezes i CEO realme
Madhav Sheth

Badania przeprowadzone w grudniu 2020 roku przez firmę realme, dotyczące preferencji związanych ze smartfonami 5G sugerują, że użytkownicy oprócz przystępnej ceny, stawiają również na wydajność urządzenia oraz jego wygląd. Ankieta przeprowadzona wśród prawie 3000 użytkowników smartfonów realme X7 Pro w Chinach pokazała, że chcą oni "cienkich i lekkich urządzeń wraz z efektownym wzornictwem".

d3wtsg5

Wśród sprzedających urządzenia 5G w pierwszym kwartale 2021 roku bezkonkurencyjne były firmy Apple oraz Samsung. Na rynku zaznaczyły też swoją obecność OPPO, Vivo i Xiaomi, których łączne sprzedaż stanowiła jedną trzecią całej sprzedaży smartfonów 5G w tym okresie.

Zobacz też: PGZ: PCO – OCZY ARMII

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3wtsg5

Podziel się opinią

Share
d3wtsg5
d3wtsg5
Więcej tematów