300 tys. w 4 minuty i 12 sekund, czyli Xiaomi Mi-One S

300 tys. w 4 minuty i 12 sekund, czyli Xiaomi Mi-One S

300 tys. w 4 minuty i 12 sekund, czyli Xiaomi Mi-One S
Źródło zdjęć: © Telepolis
24.09.2012 10:29, aktualizacja: 25.09.2012 11:06

Xiaomi poinformował, że jego odświeżony model smartfonu Mi-One S sprzedał się w ciągu niewiele ponad 4 minut w ilości 300 tys. sztuk. Czy iPhone może czuć się zagrożony?

Sprzedanie 300 tys. sztuk modelu _ Xiaomi Mi-One S _ miało zająć firmie zaledwie 4 minuty i 12 sekund. Taki wynik jest znacznie lepszy niż osiągnięty przez iPhone?a 5, który w ciągu 24 godzin znalazł w przedsprzedaży 2 mln nowych klientów.

Nie od dziś wiadomo również, że prezes Xiaomi, Lei Jun, kreuje się na azjatyckiego odpowiednika Steve'a Jobsa. Robi to m.in. za pomocą podobnego podczas prezentacji nowych produktów ubioru czy sposobu bycia. Czy można zatem porównać obydwa wyniki? Niezupełnie.

Wszystko dlatego, że Xiaomi nie podaje w jaki sposób sprzedanych zostało 300 tys. sztuk wspomnianego telefonu. Xiaomi ma w zwyczaju sprzedawać swoje produkty _ na raty _, czyli w paczkach po kilkaset tysięcy sztuk w długich odstępach czasu. Pomiędzy nimi klienci mogą (chociaż nie zawsze) zamówić telefon w przedsprzedaży, którego data dostawy nie jest podawana.

Wygląda więc na to, że chociaż podany wynik robi wrażenie, to tak naprawdę niewiele więcej o nim wiadomo.

_ Xiaomi Mi-One S _ jest następcą modelu Mi-One, o którym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Jedyną różnicą w stosunku do poprzednika jest nowy procesor Qualcomm Snapdragon, którego 1,5 GHz podkręcone zostało do 1,7 GHz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (220)