28. Finał WOŚP za nami. Orkiestra liczy na nowy rekord

28. Finał WOŚP za nami. Orkiestra liczy na nowy rekord

28. Finał WOŚP za nami. Orkiestra liczy na nowy rekord
Źródło zdjęć: © 123RF | Materiały prasowe
Karolina Modzelewska
14.01.2020 10:39

Finał 28. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca. Zadeklarowana kwota jest wyższa niż w ubiegłym roku, a wszystko wskazuje na to, że zostanie pobity kolejny rekord. Orkiestra będzie zbierała środki do 8 marca.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 28. zbierała środki na ratowanie życia chorych osób, a w szczególności dzieci. Fundacja liczy, że w tym roku po raz kolejny uda się pobić rekord zebranych pieniędzy.

WOŚP: Pierwsze podsumowania

W niedzielę o północy licznik 28. Finału WOŚP pokazywał 115 milionów 362 tysiące 894 złote. Nie jest to jednak wynik ostateczny, ponieważ zbiórka potrwa do 8 marca. W zeszłym roku zadeklarowana kwota wyniosła 92 miliony złotych, ale ostatecznie udało się zebrać ponad 175 milionów złotych.

- Wiemy o tragicznym stanie służby zdrowia. Apeluję do premiera, ministra zdrowia i prezydenta. To wy powinniście rozmawiać z narodem. Zaraz przy sprzęcie nie będzie miał kto stać – apelował Jurek Owsiak w trakcie konferencji prasowej. Odnosząc się do problemu niewystarczającej liczby lekarzy w polskich szpitalach.

WOŚP: Fundacja wciąż zbiera pieniądze

WOŚP dalej można wspierać na różne sposoby – wysyłając smsy, wpłacając pieniądze za pośrednictwem strony wpłacam.wosp.org.pl i Facebook WOŚP lub licytując wybrane przedmioty na aukcjach Allegro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)