28. Finał WOŚP za nami. Orkiestra liczy na nowy rekord

28. Finał WOŚP za nami. Orkiestra liczy na nowy rekord
Źródło zdjęć: © 123RF | Materiały prasowe
Karolina Modzelewska

14.01.2020 10:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Finał 28. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca. Zadeklarowana kwota jest wyższa niż w ubiegłym roku, a wszystko wskazuje na to, że zostanie pobity kolejny rekord. Orkiestra będzie zbierała środki do 8 marca.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 28. zbierała środki na ratowanie życia chorych osób, a w szczególności dzieci. Fundacja liczy, że w tym roku po raz kolejny uda się pobić rekord zebranych pieniędzy.

WOŚP: Pierwsze podsumowania

W niedzielę o północy licznik 28. Finału WOŚP pokazywał 115 milionów 362 tysiące 894 złote. Nie jest to jednak wynik ostateczny, ponieważ zbiórka potrwa do 8 marca. W zeszłym roku zadeklarowana kwota wyniosła 92 miliony złotych, ale ostatecznie udało się zebrać ponad 175 milionów złotych.

- Wiemy o tragicznym stanie służby zdrowia. Apeluję do premiera, ministra zdrowia i prezydenta. To wy powinniście rozmawiać z narodem. Zaraz przy sprzęcie nie będzie miał kto stać – apelował Jurek Owsiak w trakcie konferencji prasowej. Odnosząc się do problemu niewystarczającej liczby lekarzy w polskich szpitalach.

WOŚP: Fundacja wciąż zbiera pieniądze

WOŚP dalej można wspierać na różne sposoby – wysyłając smsy, wpłacając pieniądze za pośrednictwem strony wpłacam.wosp.org.pl i Facebook WOŚP lub licytując wybrane przedmioty na aukcjach Allegro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)