27 września. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny: darmowa komunikacja miejska i Wielki Marsz Klimatyczny

27 września. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny: darmowa komunikacja miejska i Wielki Marsz Klimatyczny

27 września. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny: darmowa komunikacja miejska i Wielki Marsz Klimatyczny
Źródło zdjęć: © Facebook.com | ZTM
27.09.2019 08:59

Dzisiaj, 27 września jest ostatni dzień Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Z decyzji prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, będzie to również dzień bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Poza tym w całym kraju organizowane są duże imprezy na zakończenie Strajku.

Wszyscy Warszawiacy będą mogli 27 września skorzystać z bezpłatnych przejazdów metrem, autobusami, tramwajami i kolejką podmiejską. To już drugi dzień bezpłatnej komunikacji miejskiej w Warszawie w ostatnim tygodniu. Poprzednio za darmo mieszkańcy mogli jeździć 22 września z okazji "Dnia bez samochodu".

- Zdecydowałem, że 27.09, czyli ostatni dzień Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, będzie jednocześnie dniem bezpłatnej komunikacji miejskiej w m.st. Warszawa. Każdy z nas wybierając transport publiczny robi dobry uczynek dla przyszłości naszej planety i dla zdrowia naszych dzieci. Warto! - zachęca prezydent Trzaskowski na Twitterze.

W Warszawie trwają prace nad ekologicznymi środkami transportu. Jak czytamy na stronie ratusza, już 50 proc. pasażerów jeździ tramwajami, metrem, SKM czy nisko-emisyjnymi autobusami. Do 2022 roku wskaźnik ten ma dojść w Warszawie od 60 proc. przede wszystkim dzięki rozbudowie komunikacji szynowej.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny rozpoczął się 20 września i objął tysiące miast. Na ulice wyszło miliony uczniów, studentów, rodziców, a także osób starszych - wszyscy, ci którzy nie zgadzają się na bierność rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego.

Jednym z najgłośniejszych wystąpień było to Grety Thunberg w ONZ, ale również w Polsce nie zabrakło młodych ludzi, którzy pokazali swoje zaangażowanie w ratowanie planety. Również dzisiaj będzie można wziąć udział m.in. w Wielkim Marszu Klimatycznym.

Wielki Marsz Klimatyczny

27 września o godz. 16:00 odbędzie się również w Warszawie Wielki Marsz Klimatyczny. Uczestnicy wystartują z pl. Defilad i przejdą aż pod Sejm RP.

Jednak nie tylko w Warszawie będzie dzisiaj dużo się działo z okazji zakończenia Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. W całej Polsce organizowane są różne spotkania i wydarzenia, które mają na celu promowanie proekologicznych zmian.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)