14 września płatności elektroniczne doczekają się dużych zmian. FreeNow zmienia regulamin

14 września płatności elektroniczne doczekają się dużych zmian. FreeNow zmienia regulamin

14 września płatności elektroniczne doczekają się dużych zmian. FreeNow zmienia regulamin
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
10.09.2019 12:55, aktualizacja: 10.09.2019 13:21

Chociaż wchodzące w życie 14 września zmiany dotyczą głównie banków, to wpłyną też na płatności elektroniczne. A co za tym idzie - dotknie to też aplikacje. FreeNow już informuje, co może czekać użytkowników.

14 września na terenie Unii Europejskiej wejdzie w życie nowa dyrektywa o usługach płatniczych, zwana PSD2 (Payment Services Directive 2). Ma poprawić bezpieczeństwo użytkowników. Jedna z najważniejszych zmian to fakt, że kodem PIN trzeba będzie autoryzować również niektóre transakcje na kwoty nieprzekraczające 50 zł. Oprócz tego wiele banków wymagać będzie dodatkowej autoryzacji, a także zrezygnuje z jednorazowych kodów.

Zmiany odczują też użytkownicy FreeNow. Twórcy usługi już informują o zmianach. Klientów może czekać tożsamości. Jak to będzie wyglądać i dlaczego?

Gdy będziesz rejestrować nową kartę płatniczą lub losowo, co kilka płatności z użyciem podpiętej karty płatniczej. Zatem, w przypadku płatności za kursy z FREE NOW z opcją "Płać przez Aplikację" także może być konieczna weryfikacja tożsamości. Dotyczy to wyłącznie płatności z użyciem podpiętej karty płatniczej. Nie dotyczy to innych metod płatności, takich jak PayPal, Apple Pay i Google Pay (oraz oczywiście płatności gotówkowych).
FreeNow

Użytkownik przed potwierdzeniem płatności będzie musiał wpisać kod SMS. FreeNow obstawia, że będzie to najpopularniejsza metoda weryfikacji, choć zaznacza, że aplikacja "może wymagać innego sposobu uwierzytelnienia". Co za tym idzie, płatność może trwać nieco dłużej niż zwykle.

Oprócz tego zmianie ulegną warunki usługi "Płatność przez Aplikację", w tym zasady dokonywania pre-autoryzacji płatności. Pełną wersję regulaminu znajdziecie na stronie FreeNow.

Żeby zaakceptować zmiany w regulaminie… nie trzeba niczego robić. Wystarczy dalej normalnie korzystać z FreeNow.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)