10 najbardziej irytujących właściwości systemu Windows

10 najbardziej irytujących właściwości systemu Windows

28.11.2008 22:31, aktual.: 01.12.2008 00:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórcy systemu Windows wyposażyli go w liczne pomocne narzędzia. Niestety, wiele z nich jest pomocnych jedynie w zamyśle twórców. Tak naprawdę powodują jedynie irytację użytkownika.

Serwis PC Pro opublikował listę dziesięciu najbardziej irytujących sposobów, na które Windows stara się być pomocny, ale niezupełnie mu to wychodzi. Czytelników prosimy o zgłaszanie w komentarzach własnych propozycji najbardziej denerwujących pomysłów programistów z Redmond.

  1. Za każdym razem, gdy odchodzisz od komputera by zrobić sobie herbatę, włącza się automatyczna aktualizacja systemu, instaluje odpowiednie łatki i restartuje komputer.
  1. Gdy tylko zainstalujesz w komputerze nowy sprzęt, Windows gorliwie zaproponuje wyszukanie dla niego sterowników w Internecie. W 99% przypadków niczego nie znajdzie i w dodatku wyświetli ci rozwiązanie tego problemu w języku, w którym nie umiesz nawet zakląć.
  1. "Zapora systemu Windows została wyłączona". Tak wiem, właśnie ją wyłączyłem. "Czy chcesz ponownie włączyć zaporę systemu Windows?". Nie, przecież sam ją wyłączyłem. Ok, więc na wszelki wypadek, żebyś nie zapomniał, że ją wyłączyłeś, Windows wyświetli ci informację o tym, że zapora jest wyłączona.
  1. Po każdej instalacji nowego oprogramowania Windows wyświetli o tym informację obok przycisku Start. Będzie to robił tak długo, aż zmusi cię do kliknięcia.
  1. "Właśnie włożyłeś dysk do napędu. Czy chcesz: A - przegrać pliki do folderu Moje obrazy, B - wydrukować zdjęcia, C - odtworzyć filmy za pomocą programu Windows Media Player, D -... E -..., F -... ". A może po prostu nie zawracaj mi głowy?
  1. Sprawdzanie legalności systemu Windows. Wedle firmy Microsoft, mechanizm WGA pomaga użytkownikom. W jaki sposób?
  1. Konieczność dwukrotnego wprowadzania hasła podczas podłączania do sieci bezprzewodowych w Windows XP. Test na sklerozę użytkownika?
  1. "O, właśnie podłączyłeś do komputera przenośną pamięć USB. Czy mogę ją sprawdzić na obecność błędów? Proszę, proszę, proszę!"
  1. UAC i wszystko jasne. Tak. Naprawdę chcę skasować ten plik, czy muszę to potwierdzać dwa razy?
  1. Opcja bezpiecznego usuwania sprzętu zwykle nie pozwoli ci na bezpieczne usunięcie sprzętu. Powodem tego może być nawet otwarte okno Internet Explorera.
Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)