10 gr z każdej transakcji na Allegro przeznaczone na ochronę środowiska

10 gr z każdej transakcji na Allegro przeznaczone na ochronę środowiska

10 gr z każdej transakcji na Allegro przeznaczone na ochronę środowiska
20.11.2008 15:05, aktualizacja: 20.11.2008 15:56

Od 1 do 12 grudnia Allegro.pl przeznaczy 10 groszy od każdej transakcji zawartej w serwisie na rzecz fundacji All For Planet. Pieniądze te zostaną przeznaczone na wybrany przez samych Użytkowników Allegro cel.

Wybrany przez allegrowiczów cel ulokowania zebranej kwoty musi być związany z ochroną środowiska.

Ponadto sami Użytkownicy będą mogli wspierać "zielone" działania fundacji. Serwis umożliwi im bezpośrednie wpłaty na konto fundacji bądź też przekazywanie pewnej kwoty z każdej dokonanej transakcji na ten cel.

O tym, jak być proekologicznym internauci mogą dowiedzieć się również ze strony internetowej allforplanet.pl. Znajdą tam podstawowe informacje na temat "zielonego" robienia zakupów. Na stronie umieszczony zostanie słownik haseł ekologicznych, gra dla najmłodszych, a także wyszukiwarka firm zajmujących się utylizacją oraz recyklingiem.

Nie chcemy uciekać od core biznesu, czyli handlu internetowego. To byłoby nienaturalne. Jednakże nawet przy tak prozaicznej rzeczy jak zakupy w internecie możemy wpływać na otaczający nas świat - tłumaczy Patryk Tryzubiak, PR Manager Grupy Allegro - Skorzystajmy z tego. Kupujmy z głową. Myśląc o tym jaki świat zostawimy przyszłym pokoleniom.

W ramach akcji promocyjnej, w sobotę, 22 listopada, na placu Mickiewicza w Poznaniu powstanie "zielone" miasteczko. Miasteczko to składać się będzie z dwóch elementów, z których pierwszym będzie eko-lodowisko. Drugim elementem miasteczka Allegro będzie zielony las świerków. Z drzewek ( ukorzenionych w donicach ) zostanie zbudowana swoista mapa świata. Odwiedzający ją będą mogli w jednej chwili odwiedzić każdy kontynent, czy np. znaleźć się na równiku czy przylądku Horn.

Polski serwis aukcyjny nie jest pierwszym, który postanowił zainteresować się tematyką ochrony środowiska. We wrześniu pisaliśmy na Internet Standard o stworzonym przez amerykański oddział eBay serwisie Worldofgood.com. Serwis oferuje produkty, które stworzone zostały z przetworzonych lub naturalnego pochodzenia materiałów.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)