ZX Spectrum powraca!

ZX Spectrum powraca!
Źródło zdjęć: © Retro Computers

15.08.2015 10:27, aktual.: 17.08.2015 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sir Clive Marles Sinclair postanowił powrócić do branży gier wideo. W tym celu zainicjował zbiórkę na portalu Indiegogo, w którym poprosił o 100 tysięcy funtów na nową wersję ZX Spectrum. Cel udało się osiągnąć w zaledwie 2 dni.

Za produkcję odpowiadać będzie firma Retro Computers, w której Sinclair ma udziały. Za zebrane 100 tysięcy funtów wyprodukuje ona 1000 komputerów ZX Spectrum Vega, który w swojej pamięci będzie miał ok. 1000 gier z oryginalnego Spectruma. Resztę tytułów (producent obiecuje 14000 gier) będzie można pobrać z Internetu.

Dwa miesiące po dostarczeniu pierwszej partii nowych Spectrumów, Retro Computers wyprodukuje kolejne 3 tysiące maszyn. Druga partia również nie trafi sklepów, gdzie Spectrum Vega pojawi się dopiero pod koniec przyszłego roku. Ma kosztować ok. 590 zł.

Sinclair ZX Spectrum Vega to gotowa do grania konsola, którą wystarczy podłączyć do telewizora. Pozostaje pytanie, czy oprócz ludzi, którzy wsparli projekt na Kickstarterze, produkt odniesie komercyjny sukces. Te gry już dawno temu przestały wyglądać dobrze.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung pokazał dysk SSD o pojemności... 16 TB

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (54)
Zobacz także