ZUS ostrzega: Dostałeś takiego maila? To oszustwo!

ZUS ostrzega: Dostałeś takiego maila? To oszustwo!
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

26.02.2020 09:37, aktual.: 26.02.2020 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dostałeś takiego maila? Uważaj, to oszustwo! ZUS w specjalnym komunikacie przestrzega swoich klientów przed fałszywymi mailami dotyczącymi błędnie opłaconych składek lub braku wpłat. - Nie odpowiadać, ani nie otwierać załączników - czytamy.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wystosował specjalny komunikat, w którym przestrzegł swoich klientów przed fałszywymi mailami, jakie w ostatnich dniach zostały wysyłane do niektórych z nich. Wiadomości dotyczyły błędnie opłaconych składek lub braku dokonanych wpłat i pochodziły z adresów:

  • kancelaria.zus@wp.pl
  • zus-skladki@wp.pl
  • ZUS@gov.pl
  • zusinfo@wp.pl
  • zus.kontakt@wp.pl

- Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci Zakładu nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach - wyjaśnia instytucja. - Drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na Platformie Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu. Mail w takim przypadku jednak zawsze zawiera imię i nazwisko konkretnego pracownika ZUS - dodano w komunikacie.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega, aby nie odpowiadać na maile ani pod żadnym pozorem nie otwierać zawartych w nich załączników, które w większości przypadków mają na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych zapisanych na jego pamięci.

W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl - czytamy na stronie.

To nie pierwsze oszustwo, przed którym ostrzegają instytucje państwowe. Nie tak dawno przestrzegano przed fałszywymi SMS-ami o zadłużeniu podatkowym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)