Zupełnie nowa telewizja. Pierwsze udane testy w Polsce!

Zupełnie nowa telewizja. Pierwsze udane testy w Polsce!

Zupełnie nowa telewizja. Pierwsze udane testy w Polsce!
Źródło zdjęć: © Zacabeb
02.09.2014 15:07, aktualizacja: 02.09.2014 16:02

Ericsson wraz z Polkomtelem przeprowadzili pierwszy udany test technologii LTE Broadcast w Polsce. Mecz otwarcia Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn, pomiędzy Polską i Serbią był strumieniowany na urządzenia mobilne 300 wybranych gości i dziennikarzy.

Grupa testująca otrzymała 300 urządzeń mobilnych obsługujących technologię LTE Broadcast z prekonfigurowaną aplikacją umożliwiającą oglądanie transmisji na żywo z meczu. Całe wydarzenie trwało około 4 godzin, a próba została bardzo dobrze odebrana przez grupę testową.

Za sprawą ilości transferowanych danych wideo, która jak się prognozuje, będzie rosła o 60 proc. rocznie aż do roku 2018, operatorzy są pod nieustanną presją. Z jednej strony dążą do zapewnienia swoim abonentom wysokiej jakości doświadczeń wideo wszędzie i o każdej porze, jednocześnie dbając o efektywność sieci i koszty.

Rozwiązanie LTE Broadcast firmy Ericsson ma umożliwiać efektywne użytkowanie spektrum LTE i zasobów sieciowych. Unikalne treści mogą być dostarczane jednocześnie do praktycznie nieograniczonej liczby abonentów, np. wiele kanałów wideo pokazujących akcję z różnych kamer, zbliżenia i powtórki podczas zawodów.

Całe rozwiązanie działa analogicznie do telewizji - dane przesyłane są do wszystkich "naraz". Obciążenie nimi infrastruktury jest więc niezależne od tego, ilu użytkowników zdecyduje się na ich odbieranie. Tym samym operatorzy komórkowi są w stanie tworzyć własne odpowiedniki kanałów telewizyjnych, odbieranych przez wszystkich abonentów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)