Zumbafone: supertajny telefon przyszłości

Zumbafone: supertajny telefon przyszłości

Zumbafone: supertajny telefon przyszłości
02.02.2009 11:30, aktualizacja: 02.02.2009 12:00

Zumbafone to telefon komórkowy o którym przeciętni "zjadacze chleba" wiedzą raczej niewiele. Nic dziwnego, bowiem wiele szczegółów dotyczących zarówno budowy jak i działania urządzenia utrzymywane jest przez producenta w ścisłej tajemnicy. Jego twórcy twierdzą jednak, że zrewolucjonizuje ono rynek telefonów komórkowych i stanie się gadżetem na miarę XXI wieku.

Zumbafone tworzony jest przez specjalistów z firmy IA Technologies - http://www.iatechnology.co.uk/ ( produkuje ona, między innymi, rozwiązania dla lotnictwa oraz marynarki wojennej ).

Na temat samego urządzenia niewiele wiadomo, ponieważ producent utajnił większość informacji. Pewnym jest to, że telefon wyróżniać się ma spośród modeli konkurencyjnych, przede wszystkim rozbudowaną możliwością kontrolowania go za pomocą głosu ( opcja ta ma być w Zumbafone niezwykle precyzyjna i dotyczyć może niemal wszystkich dostępnych funkcji ). Co więcej, urządzenie nie będzie przechowywać w swojej pamięci żadnych danych. Te składowane będą na zewnętrznych serwerach, co zapewni ich bezpieczeństwo nawet wtedy, gdy sam telefon zostanie skradziony czy zniszczony.

Obraz
© Zumbafon (fot. Zumbalumba)

Kolejnym plusem Zumbafone jest jego rozmiar ( nie przekraczający wielkości karty kredytowej ). Urządzenie składa się z dwóch części. Pierwsza służyć może jako bezprzewodowa słuchawka z mikrofonem. Druga to standardowy wyświetlacz z klawiaturą.

Zumbafone do sklepów trafić ma jeszcze w tym roku. Zainteresowanych większą ilością informacji zapraszamy do obejrzenia filmu:

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)