"Zrób z siebie głupka", czyli jak zostać gwiazdą internetu. Poradnik

"Zrób z siebie głupka", czyli jak zostać gwiazdą internetu. Poradnik

"Zrób z siebie głupka", czyli jak zostać gwiazdą internetu. Poradnik
29.05.2012 09:55, aktualizacja: 29.05.2012 11:36

Wiemy już, że możliwe jest zostanie gwiazdą sieci, a nawet zostanie gwiazdą w świecie rzeczywistym dzięki sieci. Co jednak trzeba zrobić, aby to osiągnąć?

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Lista kroków prowadzących do celu nie jest przesadnie długa ani też skomplikowana.

1. Orientuj się, czym żyją internauci. Na przykład, jak wiadomo, żyją śmiesznymi obrazkami z kotami oraz filmami z kotami robiącymi śmieszne rzeczy. Podążaj za swoim kotem z kamerą 2. godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, a w końcu uda ci się nagrać hitowy materiał. I może nawet dostaniesz za to jakąś skromną sumkę od YouTube'a?

2. Zrób z siebie debila. Niech ludzie widzą, że masz parcie na szkło! To znaczy parcie na LCD. Lubisz śpiewać Shakirę pod prysznicem? Dlaczego nie zafałszować tak, żeby wszyscy widzieli –. używając do tego kamerki internetowej i potem wrzucając całe nagranie do sieci. Dlaczego twoje przebranie Gandhiego, w którym pobiłeś sąsiada na halloweenowym przyjęciu, mają podziwiać tylko znajomi i przyjaciele? Wrzuć zdjęcia z całej rozróby do sieci albo pozwól to zrobić swoim kolegom. Jakie to proste…

3. Wybierz swoją niszę. Jasne, prawie wszystko już było, ale właśnie –. prawie. Budujesz wieże ze świeżo wypastowanych butów? Umiesz zagrać wszystkie utwory Jana Sebastiana Bacha przy pomocy pępka? Posiadasz gigantyczną kolekcję zdjęć mężczyzn w mokrych kowbojskich strojach? Jest szansa, że podbijesz internet.

4. Bądź aktywny. Prowadź bloga, na którym będziesz wygłaszał kontrowersyjne tezy, miej swój kanał na YouTubie (na którym będziesz wygłaszał kontrowersyjne tezy), prowadź konto na Twitterze (oczywista rzecz…. kontrowersyjne tezy). Jeśli nie masz żadnych specjalnych umiejętności, tak samo jak ekstrawaganckiego hobby, to chociaż daj się zauważyć.

5. Mimo czwartego punktu –. pamiętaj, żeby się nie przejmować, a także o tym, że czasem nie trzeba się wcale jakoś wybitnie starać. Zostać gwiazdą sieci jest ostatnimi czasy łatwiej niż znaleźć dobry pub w Kędzierzynie-Koźlu. Masz sporą szansę, że nawet nie robiąc nic specjalnego, ani nie posiadając kompletnie żadnych talentów, twoja twarz i tak trafi na jakiegoś nowego mema, znajdziesz się w tle nagrywanego przez kogoś śmiesznego filmiku… Kiedyś mówiło się półżartem, że zaledwie 20% Amerykanów nigdy nie wystąpiło w telewizji. Teraz można by już prawie rzec, że tylko 20% populacji świata nigdy nie dostanie swoich pięciu minut internetowej popularności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)