Zrób to SAMo! w administracji

Zrób to SAMo! w administracji
Źródło zdjęć: © zrobtosamo

30.06.2009 12:36, aktual.: 30.06.2009 14:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

30 września 2009 r. odbędzie się bezpłatne seminarium szkoleniowe dla przedstawicieli administracji publicznej z całej Polski. W jego trakcie uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, między innymi, jak obniżyć koszty zarządzania infrastrukturą IT, zwiększyć jej wydajność oraz zmniejszyć ryzyko prawne i informatyczne związane z korzystaniem z nielicencjonowanego oprogramowania

W dniu 8 czerwca 200. r. do blisko 3000 jednostek administracji publicznej został wysłany list podpisany przez Wicepremiera Rządu RP, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka oraz Roberta Holleymana, prezydenta BSA. W ten sposób rozpoczął się drugi etap programu informacyjno-szkoleniowego „Zrób to SAMo!” organizowanego przez Business Software Alliance we współpracy z Ministerstwem Gospodarki oraz Krajową Izbą Gospodarczą, mający na celu podniesienie poziomu zarządzania zasobami IT w polskich instytucjach administracji publicznej.

Obraz
© (fot. zrobtosamo)

„W 200. roku Ministerstwo Gospodarki przeprowadziło audyt oprogramowania. Dzięki wdrożeniu procedur SAM uzyskaliśmy oszczędności na poziomie 40% planowanego rocznego budżetu IT a w kolejnych latach szacujemy oszczędności na poziomie 10-20% w skali roku”  powiedział Sebastian Christow, Dyrektor Departamentu Gospodarki Elektronicznej w Ministerstwie Gospodarki.

Bartłomiej Witucki, koordynator i rzecznik BSA w Polsce zwraca uwagę, że: „W obliczu światowego kryzysu ekonomicznego tego rodzaju praktyka, jako sprzyjająca generowaniu oszczędności i redukcji ryzyka prawnego i informatycznego związanego z korzystaniem z nielegalnego oprogramowania, leży nie tylko w interesie administracji publicznej, ale całej polskiej gospodarki”.

W ramach pierwszego etapu programu skierowanego do polskich przedsiębiorców 70.000 polskich firm otrzymało list podpisany przez Wicepremiera Waldemara Pawlaka, prezesa Krajowej Izby Gospodarczej Andrzeja Arendarskiego oraz prezydenta BSA Roberta Holleymana, zachęcający do przeprowadzenia audytu oprogramowania oraz wdrożenia procedur zarządzania zasobami IT. Do listu załączono case study audytu oprogramowania w Ministerstwie Gospodarki. Uruchomiony został także serwis internetowy pod adresem: http://www.zrobtosamo.pl gdzie oprócz przydatnych informacji na temat zarządzania oprogramowaniem, można znaleźć listę dostawców usług SAM oraz pobrać wersje trialowe oprogramowania do audytu. Program promuje także krótki film, w którym, między innymi, przedstawiono zasadnicze etapy procesu audytu oprogramowania oraz przykładowe procedury zarządzania zasobami IT. Punktem kulminacyjnym programu było bezpłatne seminarium szkoleniowe, które odbyło się w dniu 3 czerwca 2009 roku w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej, w
którym wzięło udział 100 przedsiębiorców z całej Polski oraz 206 uczestników online.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)