Zostań testerem nowej wyszukiwarki Google

Zostań testerem nowej wyszukiwarki Google
Źródło zdjęć: © Google

11.08.2009 16:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern Google przez kilka ostatnich miesięcy pracował nad architekturą Caffeine - ulepszonym silnikiem dla swojej wyszukiwarki. W oficjalnym blogu czytamy, że firma ma zamiar zwiększyć szybkość indeksowania wyników, rozmiar samego indeksu, prędkość działania oraz wszechstronność wyszukiwarki "i inne aspekty jej funkcjonowania"

Obecnie Google proponuje wszystkim chętnym przetestowanie nowego engine'u. Wystarczy odwiedzić stronę http://www2.sandbox.google.com/, która wygląda tak samo jak ta pod adresem google.com - ale działa z wykorzystaniem Caffeine.

Obraz
© (fot. heise-online)

Więcej informacji na temat wprowadzonych ulepszeń podaje we własnym blogu Matt Cutt - specjalista Google'a w dziedzinie pozycjonowania (SEO). Cutt zaznacza, że nowy silnik może podawać mniej wyników niż standardowy oraz zmieniać ich kolejność.

Jednocześnie programiści Google'a proszą o nadsyłanie uwag na temat działania Caffeine. U dołu strony z wynikami wyszukiwania znajdziemy odsyłacz Nie podoba Ci się? Pomóż nam ulepszyć tę usługę! - po jego kliknięciu pojawi się formularz, w którym można opisać, jakie mamy uwagi do wyników wyszukiwania (np. zaznaczyć fakt nieodnalezienia ważnej strony WWW związanej z kwerendą, ostrzec przed spamem w wynikach albo pojawieniu się wyniku niezwiązanego z tematem).

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)