Zorza polarna widoczna nad Polską? To możliwe tej nocy

Zorza polarna widoczna nad Polską? To możliwe tej nocy

Zorza polarna - zdjęcie poglądowe
Zorza polarna - zdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © Pexels
13.03.2022 19:04, aktualizacja: 13.03.2022 19:32

Tej nocy może pojawić się okazja do zaobserwowania zorzy polarnej nad Polską. Bezchmurne niebo może ułatwić jej zaobserwowanie. Jednak aby było to możliwe, konieczne mogą być pewne poświęcenia.

Zorza polarna to niesamowite zjawisko. Światła tańczące na niebie wyglądają naprawdę zachwycająco, więc nic dziwnego, że ludzie chętnie "polują" na okazję, by móc zobaczyć je na własne oczy. Dziś może być to możliwe nad Polską.

Jak możemy przeczytać na stronie facebookowej Z głową w gwiazdach, 13 marca około godziny 13:00 został odnotowany skok gęstości i prędkości wiatru słonecznego. W związku z bezchmurnym niebem nad całym krajem istnieje możliwość, że zorza polarna będzie widoczna nad Polską. Jest jednak jeden mankament, który może uniemożliwić obserwację tego niecodziennego zjawiska.

Chodzi o Księżyc. Jego blask może utrudnić obserwację innych zjawisk na niebie. Naturalny satelita Ziemi jest obecnie widoczny w 79 procentach, co oznacza, że odbija całkiem sporo światła słonecznego.

Jak czytamy we wspomnianym wpisie, "Zorza polarna jest nagrodą dla czujnych i cierpliwych obserwatorów". Autor wpisu radzi, by osoby chętne na uchwycenie zorzy wzięły ze sobą aparat i wybrały się w miejsce, gdzie horyzont północny będzie odsłonięty i jednocześnie ciemny, dzięki czemu zorza będzie mogła być zaobserwowana.

Nie wiadomo też, w jakich godzinach spodziewać się ewentualnej zorzy. Chętni powinni zachować czujność od chwili, w której się ściemni. Jeśli komuś uda się uchwycić zorzę na zdjęciu, nie zapomnijcie o podzieleniu się fotografią.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)