Zobacz, jak potężny dron odladza turbinę wiatrową. Niesamowite zastosowanie latającej maszyny

Zobacz, jak potężny dron odladza turbinę wiatrową. Niesamowite zastosowanie latającej maszyny

Zobacz, jak potężny dron odladza turbinę wiatrową. Niesamowite zastosowanie latającej maszyny
Źródło zdjęć: © YouTube
Arkadiusz Stando
27.03.2018 09:27, aktualizacja: 31.03.2018 10:39

Myśleliście, że drony służą tylko do zabawy, nagrywania czy transportu niewielkich przesyłek? Łotewska firma znalazła kolejne rozwiązanie, do którego idealnie nadają się te latające maszyny. Zobaczcie koniecznie nagranie poniżej.

Łotewska firma Aerones, specjalizująca się w pojazdach typu UAV, zaprojektowała potężnego drona, mającego 36 śmigieł. Jest w stanie unieść nawet 100 kg. Aerones zajmuje się tworzeniem takich maszyn od lat, ciągle znajdując nowe rozwiązania dla nich. Stworzyli już przedtem m.in. drona pomagającego gasić pożary, szczególnie w trudno dostępnych, wysokich budynkach. Tym razem ich maszyna służy do odladzania turbiny wiatrowej. Dla człowieka byłoby to bardzo trudne zadanie.

Dron w bardzo oszczędny sposób dokładnie oczyszcza łopaty wirnika z lodu i śniegu. Dzięki zastosowaniu długiego kabla, maszyna może mieć nieograniczony dostęp do płynu, który rozpyla w ilości nawet do 100 litrów na minutę. Czyszczenie turbin jest bardzo ważne, ponieważ warstwa lodu i śniegu może nawet zatrzymać wirnik, co sprawi, że urządzenie przestanie wytwarzać energię. Wykorzystanie do tego zadania drona jest bardzo bezpieczne i opłacalne.

Firma Aerones, jak wspominaliśmy wcześniej, stworzyła już kilka zastosowań swoich dronów. Jednak jedno z nich jest szczególnie warte uwagi i jeśli o nim nie słyszeliście, po prostu musicie to zobaczyć. Ten dron jest w stanie uratować życie człowieka. Więcej ciekawych zastosowań tych latających maszyn znajdziecie na kanale YouTube, z którego pochodzą te nagrania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)