Zobacz, jak kampus Apple zmienił się przez rok budowy

Zobacz, jak kampus Apple zmienił się przez rok budowy29.05.2017 16:35
Zobacz, jak kampus Apple zmienił się przez rok budowy
Źródło zdjęć: © Youtube.com

Na budowie nowej siedziby firmy Apple ciągle trwają prace. Pewien użytkownik YouTube'a co miesiąc rejestruje zmiany, jakie zaszły w tym miejscu. Teraz zmontował film, który pokazuje, jak wiele zmieniło się w ciągu ostatniego roku.

Datę otwarcia budynku początkowo planowano na początek 2017 roku. W lutym Apple informowało, że pierwsi pracownicy zaczną się przeprowadzać do nowego budynku w kwietniu, ale migracja 12 tys. osób potrwa ponad pół roku.

Szacuje się, że budowa mogła pochłonąć około 5 mld dol., czyli mniej więcej tyle, ile 10 Stadionów Narodowych w Warszawie. Budynek ma być bardzo ekologiczny – przez 9 miesięcy w roku nie będzie wymagane działanie klimatyzacji, a energia służąca do zasilania budynku w całości ma pochodzić ze źródeł odnawialnych. Na dachu zostały zamontowane ogniwa fotowoltaiczne. Wewnątrz budynku znajdzie się m.in. klub fitness oraz boiska do koszykówki i tenisa. W pobliżu zaplanowano parkingi na 8 tys. samochodów i podziemne centrum konferencyjne. Nagranie zostało zarejestrowane przy pomocy drona DJI Phantom 3.

Jak obecnie wygląda budowa, można zobaczyć na nagraniu:

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)