Znamy pierwsze oficjalne informacje o PlayStation 5

Znamy pierwsze oficjalne informacje o PlayStation 5
Źródło zdjęć: © iStock.com

16.04.2019 18:16

Pojawiły się pierwsze informacje na temat najnowszej konsoli Sony. Mark Cerny, główny architekt pracujący nad Play Station, opowiedział o nich w rozmowie z dziennikarzem "Wired".

Nie ma jeszcze mowy o oficjalnej nazwie dla konsoli, ale można przypuszczać, że kontunuując serię Sony nazwie ją po prostu Play Station 5.

Mark Cerny zdradza, że konsola ma być wyposażona w ośmiordzeniowy procesor trzeciej generacji AMD Ryzen i kartę graficzną Radeon Navi, które będą w stanie obsługiwać technologię ray tracing. Pozwala ona na tworzenie jeszcze bardziej realistycznych scen w grach. Najnowsza konsola ma też oferować lepszą jakość dźwięku. Będzie za niego odpowiadał całkiem osobny czip w układzie AMD.

Największa zmiana w PlayStation 5 - dysk SSD

Według Cernego sporym przełomem w Play Station 5 jest zastosowanie dysku SSD. Różnicę zaprezentowano na przykładzie "Amazing Spider-Mana". Czas szybkiej podróży skrócił się z 15 sekund na PS4 do 0,8 sekundy na PS5. To naprawdę istotna róznica! Dysk pozwoli na obsługę treści w 8K. Chociaż Cerny nie podaje jego dokładnych parametrów, to zapewnia, że będziemy mieli do czynienia z z wyższą prędkością niż aktualne dyski z górnej półki

Kiedy spodziewać się Play Station 5?

Nie znamy jeszcze oficjalniej daty premiery Play Station 5. Możemy przypuszczać, że będzie to rok 2020. Trodno na tym etapie rozmawiac o cenie, która z pewnością nie będzie niska.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)