Znamy cenę Microsoft Surface z Windows 8?

Znamy cenę Microsoft Surface z Windows 8?
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

22.06.2012 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas prezentacji swoich tabletów z Windows 8, Surface RT oraz Surface Pro, Microsoft nie podał jednego z ważniejszych elementów całej układanki - ceny. Teraz w sieci pojawiły się informacje na temat spodziewanych, minimalnych cen obydwu urządzeń.

O premierze tabletów Microsoftu szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Teraz serwis _ DigiTimes _ informuje, że ich produkcją zajmie się Pegatron Technology, jedna z większych firm produkująca podzespoły elektroniczne. Obecnie firma zatrudnia ponad 100 tys. pracowników na całym świecie.

Według informacji serwisu, tańsza wersja tabletu, _ Surface RT _, kompatybilna z procesorem w architekturze ARM, ma kosztować ponad 599 dolarów.

Za droższą wersję, która pracować będzie pod kontrolą procesora Intel i pozwoli na uruchomienie _ dorosłego _ systemu Windows 8, trzeba będzie zapłacić ponad 799 dolarów.

Niewiadomą wciąż pozostaje termin dostępności obydwu modeli. Według niepotwierdzonych wciąż informacji, tańsza wersja może się pojawić na rynku na przełomie III i IV kwartału 201. roku, na droższą trzeba będzie zaczekać kolejne 3 miesiące.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)