Zmywarki Bosch i Siemens - potencjalne ryzyko pożaru

Zmywarki Bosch i Siemens - potencjalne ryzyko pożaru
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

06.09.2013 10:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że zmywarki marki Bosch i Siemens, wyprodukowane w latach 1995 - 2005, mogą nie być bezpieczne dla użytkowników.

Poinformowano, że jeden z wbudowanych elementów elektrycznych w niektórych modelach zmywarek marek Bosch i Siemens może przegrzewać się, co w rzadkich przypadkach może prowadzić do zapalenia się urządzenia.

BSH prosi klientów, którzy posiadają zmywarki marki Bosch i Siemens, o weryfikację czy dana zmywarka jest objęta akcją serwisową. W tym celu należy sprawdzić markę, model, numer partii i numer seryjny, które można znaleźć na tabliczce znamionowej znajdującej się na wewnętrznej stronie drzwi zmywarki. Następnie należy wejść na stronę internetową www.sprawdzamzmywarke.pl lub www.dishcareaction.pl lub zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu 0080. 1908 1908 w celu uzyskania dalszych informacji.

Obraz
© (fot. Materiały producenta)

W przypadku, gdy dana zmywarka jest objęta akcją serwisową, może być nadal użytkowana, ale do czasu naprawy urządzenie powinno być użytkowane wyłącznie pod nadzorem i w obecności osoby dorosłej.

UOKiK nie wydał nakazu wycofania produktów z rynku ani nakazu odkupienia ich od konsumentów, a powyższa informacja stanowi realizację obowiązków producenta. Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 10. 000 zł.

Źródło: UOKiK, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)