Zmiany klimatu: Greenpeace oskarża firmy z branży IT

Zmiany klimatu: Greenpeace oskarża firmy z branży IT

Zmiany klimatu: Greenpeace oskarża firmy z branży IT
Źródło zdjęć: © Greenpeace
24.11.2008 18:00, aktualizacja: 25.11.2008 00:37

Organizacja Greenpeace, publikuje co pewien czas raporty pokazujące jak firmy związane z branżą IT dbają o ochronę środowiska. Na czarnej liście znaleźli się tacy giganci jak Apple, Microsoft, Nintendo, Lenovo czy Philips.

Zdaniem przedstawicielki Greenpeace, Mel Francis, wiele firm nie zdaje sobie sprawy z tego jak poważne konsekwencje niesie za sobą działanie na szkodę środowiska.

"Wiele firm nie wykazuje zainteresowania tym, by zmniejszyć poziom emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Nie chcą również wpływać na polityków, aby Ci podejmowali decyzje na wyższym szczeblu. Szefowie przedsiębiorstw bardzo często uważają, że wzrost zysków wiąże się ze wzrostem emisji CO2. W Greenpeace uważamy, że nie zawsze jest to prawdą."

Organizacja przygotowała również ranking firm, które najlepiej dbają o ochronę środowiska. Na czele stawki znajduje się Nokia ( szczególnie za akcje recyclingowe oraz promocję odnawialnych źródeł energii ). Kolejne miejsca zajmują Sony Ericsson oraz Toshiba.

Greenpeace nie był natomiast zadowolony z działań jakie obecnie podejmują Acer, Dell, HP oraz Apple. Ostatnie miejsce na liście przypadło firmie Nintendo.

Zobacz także:
Greenpeace wykrył w Ghanie masową utylizację śmieci elektronicznych - http://www.pcworld.pl/news/162035/greenpeace.wykryl.w.ghanie.masowa.utylizacje.smieci.elektronicznych.html
Hewlett-Packard oskarżony przez Greenpeace - http://www.pcworld.pl/news/163293/hewlett.packard.oskarzony.przez.greenpeace.html

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)