Zmiana scenariusza filmu siłą umysłu? To możliwe

Zmiana scenariusza filmu siłą umysłu? To możliwe
Źródło zdjęć: © WP.PL

11.03.2011 13:10, aktual.: 11.03.2011 13:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przemysł filmowy coraz śmielej wykorzystuje nowe technologie. Filmy 3D czy kina 5D nadal robią wrażenie, jednak nie są już żadną nowością. Teraz przyszedł czas na większą interakcję filmu z widzem. Na tegorocznych...

Przemysł filmowy coraz śmielej wykorzystuje nowe technologie. Filmy 3D, czy kina 5D nadal robią wrażenie, jednak nie są już żadną nowością. Teraz przyszedł czas na większą interakcję filmu z widzem. Na tegorocznych targach Game Developers Conference, które odbyły się w San Francisco, firmy NeuroSky i Triete Labs zaprezentowały zestaw MyndPlay, który pozwala zmieniać scenariusz filmu siłą umysłu.

Całość składa się ze specjalnego odtwarzacza wideo i interfejsu mentalnego Mindwave, który jest w stanie odczytać aktywność naszego mózgu. Urządzenie pozwala modyfikować scenariusze odpowiednio przygotowanych filmów. Jak to działa? Podczas seansu wystarczy założyć na głowę Mindwave. Wybór wariantu scenariusza będzie zależał od poziomu skupienia i zrelaksowania widza. To widz siłą swojego umysłu zdecyduje o losach bohaterów, wyniku wyścigu czy strzelaniny.

Obraz
© (fot. thecoolgadgets.com)

Producenci przygotowali już trzy filmy pokazowe. Przykładowo w "Paranormal Mynd" główną bohaterką jest opętana kobieta. Aby wypędzić z jej duszy demona, musimy odpowiednio mocno się skupić. W przeciwnym razie kobieta zginie wskutek uduszenia. Z kolei w innym filmie zadecydujemy czy główny bohater otrzyma "kulę w łeb", czy też uniknie śmierci.

Producenci zamierzają uruchomić platformę z epizodycznymi, krótkometrażowymi filmami. Ich cena ma nie przekraczać dwóch dolarów. Dodatkowo użytkownicy sami będą w stanie kręcić tego typu filmy - odpowiednie narzędzia zostaną udostępnione w przyszłym miesiącu w wersji Pro.

Niestety urządzenie nie działa jeszcze tak, jakby widzowie tego oczekiwali. Technologia NeuroSky jest wciąż ograniczona wyłącznie do badania stopnia koncentracji i relaksu umysłu. Nie możemy zatem zwyczajnie o czymś pomyśleć i przełożyć to na scenariusz filmu. Pomysł jest jednak bardzo interesujący.

*Więcej gadżetów na http://techtrendy.pl/ * SW/GB/GB

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)