Trwa ładowanie...
d77akc7

Zmiana czasu 2019 już niedługo. Zobacz, kiedy przechodzimy na czas zimowy

Kiedy trzeba przestawić zegarki z czasu letniego na zimowy? Już w październiku następuje zmiana czasu, ale może to być ostatni raz, kiedy przechodzimy na czas zimowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu na zimowy 2019
Zmiana czasu na zimowy 2019 (Pixabay.com, Fot: pixaby)
d77akc7

Najbliższa zmiana czasu będzie miała miejsce w nocy z soboty 26 na niedzielę 27 października 2019 r. przesuniemy wskazówki z godziny 3:00 na 2:00.

Dla wielu osób to moment przygnębiający i wciąż podejmowane są dyskusje, czy nie powinniśmy na stałe pozostać na czasie letnim. Zmiana czasu na zimowy ma podłoże historyczne i jej celem było wprowadzenie oszczędności na...świecach. Teraz ten argument zdaje się nie mieć sensu.

W marcu br. unijni parlamentarzyści zdecydowali, że ostatnia zmiana czasu w Europie odbędzie się najpóźniej w październiku 2021 r. Większość państw Unii chce pozostać przy czasie letnim - to samo stanowisko przyjęła również Polska.

d77akc7

Co ciekawe, jednak to właśnie czas zimowy jest korzystniejszy dla naszego zegara biologicznego, a tym samym dla naszego zdrowia. O badaniach, jak przestawianie zegarków wpływa na nasze samopoczucie, pisaliśmy jakiś czas temu tutaj.

Zobacz też: Koniec ze zmianą czasu. "To nie ma ekonomicznego sensu"

d77akc7

Podziel się opinią

Share

d77akc7

d77akc7
Więcej tematów