Złapano cyberprzestępcę szantażującego Maserati

Złapano cyberprzestępcę szantażującego Maserati

Złapano cyberprzestępcę szantażującego Maserati
Źródło zdjęć: © maserati.com
25.09.2008 12:22, aktualizacja: 25.09.2008 18:00

Policja zatrzymała 60-letniego mężczyznę oskarżonego o włamanie się do bazy danych, kradzież informacji oraz szantaż włoskiej firmy produkującej sportowe samochody – Maserati...

Policja zatrzymała 60-letniego mężczyznę oskarżonego o włamanie się do bazy danych, kradzież informacji oraz szantaż włoskiej firmy produkującej sportowe samochody – _ Maserati _.

_ Bruce Mengler _ w marcu tego roku włamał się na stronę internetową _ Maserati North America _. Dzięki temu uzyskał dostęp do listy klientów zaproszonych do uczestnictwa w specjalnej promocji. Polegała ona na wzięciu udziału w jazdach próbnych w zamian za upominki.

Szantażysta wysłał do _ Maserati _ fragment listy klientów objętych promocją i zagroził ujawnieniem wszystkich nazwisk, jeśli nie zostanie mu zapłacona określona kwota. Do momentu aresztowania przez policję Menglerowi udało się wyłudzić 5 tys. dolarów.

Eksperci ds. bezpieczeństwa ostrzegają przedsiębiorstwa przed tego typu atakami i radzą aby stosować odpowiednie środki ostrożności mające na celu ochronę danych osobowych klientów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)