Złapali Sony na piractwie

Złapali Sony na piractwie

Złapali Sony na piractwie
Źródło zdjęć: © SonyMusic
01.04.2008 14:00, aktualizacja: 01.04.2008 14:25

Francuski oddział Sony BMG został przyłapany na korzystaniu z pirackiego oprogramowania. Niecne postępowanie koncernu wyszło na jaw, gdy jeden z jego pracowników zadzwonił do działu technicznego firmy PointDev ( producenta oprogramowania ) i poprosił o pomoc w rozwiązaniu problemu z pewną aplikacją. Podczas zbierania informacji o usterce okazało się, że Sony BMG korzysta z tego programu nielegalnie.

PointDev to niewielkie francuskie przedsiębiorstwo, specjalizujące się w tworzeniu oprogramowania do zarządzania Windows. Okazało się, że jej produkty ( a konkretnie program Ideal Migration ) przypadły do gustu pracowników lokalnego oddziału koncernu muzycznego Sony BMG - na tyle, że zdecydowali się oni na ich zainstalowanie na czterech firmowych serwerach. Problem w tym, że firma nie zapłaciła za korzystanie z nich - podczas rozmowy pracownika Sony z konsultantem PointDev wyszło na jaw, że wszystkie wykorzystywane przez koncern muzyczny kopie programu zostały zarejestrowane przy pomocy podrobionego numeru seryjnego.

PointDev natychmiast złożyła pozew sądowy przeciwko Sony BMG - domaga się w nim m.in. 300 tys. euro odszkodowania za nielegalne korzystanie z jej produktów. Firma nie zamierza najwyraźniej zgodzić się na ewentualną ugodę i załagodzenie konfliktu - jej przedstawiciele deklarują, że chcą, by sprawa ta pokazała, iż wielkie koncerny nie zawsze są tylko poszkodowanymi w sprawach o piractwo...

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)