Zjednoczone Emiraty Arabskie blokują kreskówkę z YouTube

Zjednoczone Emiraty Arabskie blokują kreskówkę z YouTube

Zjednoczone Emiraty Arabskie blokują kreskówkę z YouTube
27.02.2009 14:30, aktualizacja: 27.02.2009 15:24

Dostępna w serwisie YouTube izraelska kreskówka, przedstawiająca losy nieudolnych terrorystów, została zablokowana przez Zjednoczone Emiraty Arabskie. Animację przypominającą pod względem oprawy South Park uznano za obelżywą dla muzułmanów i ZEA.

Izraelska kreskówka o nazwie Ahmed & Salim jest dostępna w serwisie YouTube. Przypomina pod względem oprawy South Park. Przedstawia w krzywym zwierciadle parę nieudolnych terrorystów, którzy zamiast męczeńskiej śmierci wolą cieszyć się urokami zachodniej kultury i korzystać na przykład z konsol do gier. Jak poinformował serwis Al Arabiya kreskówka została uznana za obelżywą dla muzułmanów oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W związku z powyższym dostawcy usług internetowych na wniosek Urzędu Kontroli Telekomunikacji ZEA zablokowali w tym kraju dostęp do wspomnianego filmu. Wielokrotnie pojawia się w nim flaga ZEA, co również miało wpływ na podjęcie decyzji.

Warto dodać, że aktywiści ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich przeprowadzili w Internecie kampanię na rzecz całkowitego zablokowania dostępu do serwisu YouTube. Uznali, że regularnie pojawiają się w nim treści znieważające islam i Arabów. Urząd nie przychylił się do tego postulatu, aczkolwiek zapowiedział blokowanie dostępu do materiałów, które mogą stanowić zniewagę dla religii, kultury, polityki i wartości moralnych w ZEA.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)