Zima, narty, a nad głową tarcza antyrakietowa

Zima, narty, a nad głową tarcza antyrakietowa

Zima, narty, a nad głową tarcza antyrakietowa
Źródło zdjęć: © IDF
Bolesław Breczko
21.01.2019 16:08, aktualizacja: 23.01.2019 13:18

W Polsce, ani nawet w Europie narciarze nie przeżyją takiego doświadczenia jak pewien Izraelczyk, zjeżdżający z zachodniego zbocza góry Hermon. Nad jego głową pojawił się dość "nietypowy" gość.

- Nie wierzę, ż to nagrałem - mówi na krótkim filmie narciarz w Izraelu.

Chwilę wcześniej nad jego głową przeleciały rakiety przechwytujące tarczy antyrakietowej Izraela - Iron Dome, czyli Żelazna Kopuła.

- Oto co się wydarzyło - czytamy w tekście tweeta rzecznika IDF - Sił Obrony Izraela. - W niedzielę, irańskie Brygady al Kuds w Syrii (siły specjalne Gwardii Rewolucyjnej Iranu działające poza granicami kraju - red.) wystrzeliły rakiety ziemia-ziemia wycelowane w izraelską część Wzgórz Golan. System ochrony przeciwlotniczej Iron Dome przechwycił rakietę.

W odwecie za wystrzelenie rakiety Izrael zbombardował następujące obiekty Brygad al Kuds znajdujące się na terenie Syrii:
- magazyny amunicji,

- bazę wojskową znajdującą się na terenie międzynarodowego lotniska w Damaszku,

- bazę irańskiego wywiadu,

- irańską bazę treningową

- Iran od zawsze wspierał ugrupowania walczące z Izraelem, np Hezbollah w Libanie - mówi Jarosław Kociszewski, ekspert ds. konfliktów na Bliskim Wschodzie. - Eskalacja konfliktu z Izraelem na terytorium Syrii rozpoczęła się z wybuchem wojny domowej w tym kraju, a w ciągu ostatnich dwóch lat jeszcze się nasiliła.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)