Ziemia z nowej perspektywy. Niesamowite wideo pokazuje obrót planety

Ziemia z nowej perspektywy. Niesamowite wideo pokazuje obrót planety
Źródło zdjęć: © Youtube.com

27.08.2019 10:55, aktual.: 30.08.2019 11:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Astronom Aryeh Nirenberg stworzył niezwykłe wideo, na którym pokazał ciągły ruch Ziemi. Chociaż doskonale wiemy, że Ziemia pozostaje w ciągłym ruchu, to na co dzień nie zwracamy na to uwagi. Stworzone wideo może oszołomić.

Łatwo zapominamy, że Ziemia jest w nieustannym ruchu. Astronom Aryeh Nirenberg postanowił o tym przypomnieć, udostępniając wideo, na którym wyraźnie widać, że to nie niebo się przemieszcza, a ziemia pod naszymi stopami.

Aby zmontować wideo, Nirenberg przez trzy godziny wykonywał zdjęcia w 12-sekundowych odstępach od siebie. Seria została złożona w wideo, na którym udało się uchwycić ciągły obrót Ziemi w stosunku do Drogi Mlecznej.

Astronom w celu wykonania zdjęć użył równikowego uchwytu śledzącego, który jest powszechnym narzędziem stosowanym w astrofotografii. Pozwala on śledzić gwiazdy i planety poruszające się po niebie poprzez naśladowanie niemal stałej rotacji Ziemi. Nirenberg zamiast fotografować niebo, postanowił uchwycić na zdjęciach ziemię, dzięki czemu uzyskał zamierzony efekt.

- Mocowania równikowe są wyrównane z gwiazdą północną i obracają kamerę z prędkością 15 ° na godzinę, co odpowiada tej samej prędkości obrotu Ziemi - wyjaśnił Nirenberg w wywiadzie dla Sciencealert.com. - Dlatego kamera podąża za gwiazdami na niebie, ale pozostaje skierowana na tą samą części nieba, bez względu na to, ile godzin minie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)