Ziemia z nowej perspektywy. Niesamowite wideo pokazuje obrót planety

Strona głównaZiemia z nowej perspektywy. Niesamowite wideo pokazuje obrót planety
27.08.2019 10:55
Ziemia z nowej perspektywy. Niesamowite wideo pokazuje obrót planety
Źródło zdjęć: © Youtube.com

Astronom Aryeh Nirenberg stworzył niezwykłe wideo, na którym pokazał ciągły ruch Ziemi. Chociaż doskonale wiemy, że Ziemia pozostaje w ciągłym ruchu, to na co dzień nie zwracamy na to uwagi. Stworzone wideo może oszołomić.

Łatwo zapominamy, że Ziemia jest w nieustannym ruchu. Astronom Aryeh Nirenberg postanowił o tym przypomnieć, udostępniając wideo, na którym wyraźnie widać, że to nie niebo się przemieszcza, a ziemia pod naszymi stopami.

Aby zmontować wideo, Nirenberg przez trzy godziny wykonywał zdjęcia w 12-sekundowych odstępach od siebie. Seria została złożona w wideo, na którym udało się uchwycić ciągły obrót Ziemi w stosunku do Drogi Mlecznej.

Astronom w celu wykonania zdjęć użył równikowego uchwytu śledzącego, który jest powszechnym narzędziem stosowanym w astrofotografii. Pozwala on śledzić gwiazdy i planety poruszające się po niebie poprzez naśladowanie niemal stałej rotacji Ziemi. Nirenberg zamiast fotografować niebo, postanowił uchwycić na zdjęciach ziemię, dzięki czemu uzyskał zamierzony efekt.

- Mocowania równikowe są wyrównane z gwiazdą północną i obracają kamerę z prędkością 15 ° na godzinę, co odpowiada tej samej prędkości obrotu Ziemi - wyjaśnił Nirenberg w wywiadzie dla Sciencealert.com. - Dlatego kamera podąża za gwiazdami na niebie, ale pozostaje skierowana na tą samą części nieba, bez względu na to, ile godzin minie.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)