Zegarki w stylu Eko od Casio

Zegarki w stylu Eko od Casio

Zegarki w stylu Eko od Casio
Źródło zdjęć: © Casio
22.12.2010 14:49

W czasach gdy coraz częściej zwracamy uwagę na ekologię, nawet w modzie następują zmiany. Casio w swoich zegarkach coraz częściej stosuje panel słoneczny, dzięki któremu nie musimy wymieniać baterii wymagających utylizacji. W grudniu ukazały się kolejne modele z tą funkcjonalnością.

Technologia Tough Solar to wbudowany w tarczę zegarka panel słoneczny, który ładuje światłem akumulator wewnętrzny, a ten zasila zegarek. Akumulator w przeciwieństwie do zwykłej baterii, nie wymaga wymiany.

Nie musimy martwić się o to, że w którymś momencie czasomierz przestanie działać. Średni czas pracy zegarka pozostawionego bez dopływu światła, po pełnym naładowaniu akumulatora, wynosi nawet pół roku. Czasomierze te potrzebują bowiem jedynie 6,3 W mocy, aby zapewnić do 860.00. ruchów zegarka. Dla porównania n-box w trybie czuwania zużywa 29W w ciągu godziny!

Warto wspomnieć, że wszystkie czasomierze objęte są prawami KGO –. Kosztami Gospodarowania Odpadami. Oznacza to, że ze sprzedaży każdego modelu odprowadzana jest pewna kwota, która służy finansowaniu utylizacji akumulatora w momencie, gdy wyrzucimy zegarek.

Ceny zegarków na pasku 215 zł, a na bransolecie - 255 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)