Zdjęcia satelitarne przed i po trzęsieniu ziemi. Zmiany są ogromne

Zdjęcia satelitarne przed i po trzęsieniu ziemi. Zmiany są ogromne
Źródło zdjęć: © digitalglobe
Arkadiusz Stando

02.03.2018 12:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdjęcia satelitarne pokazują rozmiar zniszczeń spowodowanych przez potężne trzęsienie ziemi w Papui Nowej Gwinei. Poniedziałkowe zajście wstrząsnęło wyżynami kraju, doprowadzając m.in. do zaprzestania eksportu gazu ziemnego.

Trzęsienie ziemi o skali 7,5 Richtera zalicza się do silniejszych. Takie drgania zdarzają się tylko kilka razy w roku na całej Ziemi. Jedno z nich uderzyło w tereny Papui Nowej Gwinei, niszcząc około 3/4 pasa startowego lostnika w Komo, tworząc liczne osuwiska i wiele innych niebezpiecznych zjawisk.

Obraz
© digitalglobe

Kraj wprowadził stan wyjątkowy, a agencja Reuters ogłosiła co najmniej 31 zabitych. Liczne osuwiska zablokowały rzekę Tagari, która biegnie przez prowincję Southern Highlands do ocenu. Powstało w ten sposób potencjalne zagrożenie dla ludzi, jeśli rzeka przedrze się przez uformowaną barierę.

Obraz
© digitalglobe

Firma Exxon zamknęła placówki wydobycia gazu w górach, w pobliżu epicentrum trzęsień ziemi, oraz instalację skraplającą w Port Moresby. Instalacja i rurociąg, biegnący w odległości 700 km od placówki nie zostały uszkodzone przez trzęsienie ziemi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)