Zdążyć przed Google: polskie Street View od Pkt.pl

Zdążyć przed Google: polskie Street View od Pkt.pl

Zdążyć przed Google: polskie Street View od Pkt.pl
20.07.2009 18:00, aktualizacja: 21.07.2009 11:47

Dostępna jest pilotażowa, opracowana przez Pkt.pl wersja usługi panoramicznych zdjęć i wizualizacji punktów usługowych zlokalizowanych w polskich miastach. Projekt, przez niektórych postrzegany jako konkurencja dla Google Street View, nazywa się Wirtualny Spacer i ma przede wszystkim poszerzyć reklamową ofertę dla klientów Pkt.pl.

Polskie Książki Telefoniczne, wydawca książek telefonicznych oraz właściciel internetowej wyszukiwarki firm i instytucji Pkt.pl uruchomił projekt o nazwie Wirtualny Spacer dostępny pod adresem http://spacer.pkt.pl Nowa funkcjonalność umożliwiająca nawigację po centrach handlowych oraz głównych ulicach polskich miast w technice zdjęć panoramicznych 360. stanowić ma uzupełnienie reklamowej oferty dla firm z bazy pkt.pl.

Obraz

_ Innowacja, którą uruchamiamy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wyznacza zupełnie nowy kierunek działań reklamowych. Ofertę kierujemy do właścieli ciekawych miejsc: hoteli, restauracji, sklepów, galerii handlowych i atrakcji turystycznych, którzy będą mogli w niestandardowy sposób zareklamować swój biznes w aplikacji Wirtualny Spacer _ - powiedziała w rozmowie z Internet Standard Ewa Kasiak, dyrektor Działu Internetu pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne._ Usługa daje możliwość pokazania użytkownikom internetu wyglądu sklepów i ich oferty. Ponadto, dzięki nowemu narzędziu, firmy uzyskują szansę wizualnej prezentacji swojego biznesu za pomocą obrazu. Tym samym, informacja handlowa dociera do klienta końcowego, który nie wychodząc z domu może porównać oferty sklepów czy wybrać restaurację _.

W Wirtualny Spacer udać się można narazie jedynie we Wrocławiu i zwiedzić w ten sposób Stary Rynek wraz z przyległymi ulicami oraz Galerię Dominikańską.

Nowy projekt Pkt.pl umożliwia wędrówkę ulicami oraz "wchodzenie do środka" wybranych firm i instytucji. Za pomocą strzałek poruszać się można w różnych kierunkach oraz zmieniać punkt widzenia obiektów. Podczas zwiedzania galerii handlowej przemieszczać się można pomiędzy poziomami kompleksu. Po lewej stronie ekranu wyświetlana jest lista tzw. punktów zainteresowań wraz z dokładnymi danymi teleadresowymi oraz linkiem umożliwiającym "wejście do środka". Cały czas śledzić można wędrówkę na mapie (również w trybie satelitarnym i hybrydowym).

_ Zainicjowany w kwietniu 2009 r. projekt Wirtualny Spacer, miał na celu m. in. wyprzedzenie oferty Google i zrobienie małego zamieszania na rynku przed startem Google Street View. Wszyscy widzieliśmy już samochody Google przemierzające warszawskie ulice, a także mieliśmy przedsmak usługi z którą Google wystartowało w innych krajach _ - powiedziała Ewa Kasiak. _ Podstawową różnicą pomiędzy narzędziem Google a naszym projektem jest to, że Google pokazuje ulice, my pokazujemy miejsca. Wirtualny Spacer nie przedstawia ulicy po ulicy oraz ciągu budynków i kamienic. My skupiamy się na punktach zainteresowań, najciekawszych miejscach, do których można wejść i zobaczyć je od środka _.

Wg zapewnień twórców aplikacja będzie rozwijana i zawierać będzie panoramiczne zdjęcia i wizualizacje wszelkich punktów usługowych zlokalizowanych przy najważniejszych ulicach oraz w centrach handlowych we wszystkich większych miastach zarówno w Polsce, jak i w państwach grupy European Directiories, do której należy PKT. Spółka zamierza w tym celu podjąć współpracę z partnerami zewnętrznymi, m.in. portalami turystycznymi.

Wszystkie zdjęcia wykonane zostały z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz przestrzeganiem prawa autorskiego i ochrony prywatności. Elementy takie jak: twarze przechodniów czy rejestracje samochodów są każdorazowo zamazywane, aby uniemożliwić identyfikację.

Wirtualny Spacer to kolejna po rumuńskim projekcie http://norc.pl (udostępniającej fotografie m. in. Warszawy, Poznania, Katowic, Krakowa, Wrocławia), a także usłudze "Panoramiczne wycieczki" od Zumi, inicjatywa wykorzystująca panoramiczne zdjęcia miast i obiektów obecna w polskiej sieci. Niewątpliwie wszyscy czekają jednak na start polskiej edycji Google Street View - samochodów z logo Google zaopatrzonych w aparaty fotograficzne coraz więcej krąży po warszawskich ulicach.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)