Zbliża się finał WOŚP - uważajcie na oszustów

Zbliża się finał WOŚP - uważajcie na oszustów29.12.2015 17:10
Zbliża się finał WOŚP - uważajcie na oszustów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stała się całkiem niedawno bohaterem bardzo kontrowersyjnej wymiany zdań, ale raczej nic sobie z tego nie robi i już szykuje się do kolejnego finału.

Jak informowała Wirtualna Polska, w internecie wybuchła gorąca dyskusja po tym, gdy na Twitterze poseł PiS Stanisław Pięta, opublikował swój wpis dotyczący przyszłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Parlamentarzysta odpowiedział w ten sposób na wpis jednego z dziennikarzy, który zamieścił artykuł podający w wątpliwość to, że w przyszłorocznym wielkim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wezmą przedstawiciele policji czy wojska.

Poseł PiS Stanisław Pięta: - Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby.
Odpowiedź żołnierza: - Jestem żołnierzem zawodowym i biorę udział w WOŚP. I z całym szacunkiem niech mnie pan w tyłek pocałuje.

Cała sprawa dość szybko się rozeszła, a WOŚP razem z Bankiem Pekao już przypomina o powtórce swojej akcji z zeszłego roku. Tak więc czy chcecie wesprzeć akcję czy też nie, i tak należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa przy dokonywaniu płatności kartą. W tym roku bowiem także fundacja umożliwia przekazanie datków za pomocą płatności zbliżeniowych.

Podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kilkuset wolontariuszy zostanie wyposażonych w przenośne, zbliżeniowe terminale płatnicze Pekao. Dzięki temu rozwiązaniu darczyńcy w wielu miastach w Polsce będą mogli wesprzeć WOŚP, przekazując datki za pomocą transakcji zbliżeniowych kartą płatniczą lub telefonem. Wolontariusze z terminalami będą kwestować w dniu finału, 1. stycznia 2016 r., od rana do północy, w kilkunastu miastach w Polsce.

Ktokolwiek zdecyduje się wesprzeć akcję, apelujemy o ostrożność. Jak w przypadku każdej innej dokonywanej płatności, należy zwrócić uwagę na widoczną na wyświetlaczu wprowadzoną kwotę. Co więcej, pamiętajmy, że w trosce o bezpieczeństwo transakcji każdy terminal będzie oznaczony naklejką z hologramem WOŚP. Logo Orkiestry będzie także wyświetlane na ekranie urządzenia w trakcie transakcji. Jeśli kwota, którą będą chcieli podarować, przekroczy 5. złotych, zatwierdzą transakcję kodem PIN. Terminale będą również umożliwiały przyjmowanie wpłat w tradycyjny sposób, czyli poprzez włożenie karty do czytnika. Obowiązkowo zwróćmy także uwagę, czy wolontariusz jest wyposażony w specjalny identyfikator WOŚP, na którym musi znaleźć się jego imię nazwisko, zdjęcie, specjalny, zabezpieczający hologram oraz kod QR.

Jak pokazuje raport NBP, coraz mniej Polaków nosi ze sobą gotówkę, chętniej i częściej dokonując płatności kartami płatniczymi – dla przykładu w drugim kwartale 2015 r. w Polsce przeprowadzono 841 mln transakcji bezgotówkowych.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)