Zatrzymany w związku z atakami na Allegro i banki

Zatrzymany w związku z atakami na Allegro i banki

Zatrzymany w związku z atakami na Allegro i banki
Źródło zdjęć: © Policja.pl
08.05.2013 16:44, aktualizacja: 09.05.2013 10:20

Policjanci z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali mieszkańca dolnego śląska w związku ze sprawą szeregu ataków na platformy internetowe Allegro i dwóch banków - nieoficjalnie mówi się o banku ING oraz BRE. Straty związane z działalnością sprawcy oszacowano na blisko 8 milionów złotych.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 32-letniego mieszkańca Legnicy. Jak ustalili, ataki trwały od początku kwietnia 201. roku do chwili zatrzymania. Sprawca w zamian za zaprzestanie swojej działalności żądał okupu płatnego przy użyciu wirtualnej waluty, w kwocie 50 tysięcy złotych.

Pamiętajmy! W sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi. Każde działanie pozostawia po sobie ślad, który w razie zachowania wypełniającego znamiona czynu karalnego, może doprowadzić do naszej identyfikacji.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w wyniku współpracy policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z podmiotami pokrzywdzonymi. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli dwa komputery oraz nośniki pamięci i telefony komórkowe, które przekazano do dalszej analizy.

Obraz
© (fot. Policja.pl)

Jak podały media, mężczyzna po przesłuchaniu przez policję został zwolniony do domu. Na razie policjanci nie wyjawili w jaki sposób namierzyli podejrzanego szantażystę. Trudno powiedzieć jakie błędy popełnił. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że podczas negocjacji okupu posiadał bogatą wiedzę na temat pracowników i struktur zaatakowanego serwisu aukcyjnego.

Obraz
© (fot. Policja.pl)

W komunikacie wystosowanym przez policję, podkom. Kamil Rynkiewicz przestrzega, że "w sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi. Każde działanie pozostawia po sobie ślad, który w razie popełnienia przestępstwa, może doprowadzić do naszej identyfikacji".

Źródło: KWP Wrocław / SW, WP.PL

-/sw/sw

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)