Zatrzymany autor "największego ataku w historii internetu"

Zatrzymany autor "największego ataku w historii internetu"30.04.2013 10:00
Zatrzymany autor "największego ataku w historii internetu"
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

Wraz z informacjami o zatrzymaniu przez hiszpańską policję sprawcy ataków DDoS na serwery organizacji Spamhaus, do serwisów informacyjnych powracają informacje o „cyberataku, który spowolnił działanie internetu”. Prawda o działaniach niejakiego Svena Kamphuisa brzmi równie fantastycznie.

Bo jak inaczej nazwać oficjalne doniesienia hiszpańskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, które oświadczyło, że do przeprowadzania swoich ataków podejrzany wykorzystywał furgonetkę „wyposażoną anteny do skanowania wielu częstotliwości”? Samochód wykorzystywany był przez niego jako mobilne centrum operacyjne, którym poruszał się po terytorium Hiszpanii do czasu, aż nie został zatrzymany na podstawie europejskiego nakazu aresztowania około 3. kilometrów na północ od Barcelony.

Associated Press twierdzi także, że podejrzany Holender prowadził swoje działania nie tylko z mobilnego centrum operacyjnego –. podobno posiadał także na północy Hiszpanii prawdziwy „bunkier”, z którego również zarządzał atakiem DDoS.

Na jego miejscu zamiast jechać w kierunku Barcelony, zostałbym w bezpiecznym bunkrze. Ale Sven Kamphuis najwyraźniej ufał w to, że Hiszpania uszanuje jego immunitet dyplomatyczny. Zapytacie zapewne –. jaki dyplomata zajmuje się atakowaniem serwerów DNS prywatnej organizacji? Odpowiedź jest prosta – robi to osobiście „minister telekomunikacji i spraw zagranicznych Republiki Cyberbunkra”. Hiszpańskie władze twierdzą, że podczas zatrzymania podejrzany twierdził, że właśnie takie ważne funkcje dyplomatyczne przyszło mu piastować. Z woli narodu Republiki Cyberbunkra oczywiście.

A że nikt o takiej republice nie słyszał? Tym gorzej dla hiszpańskiej policji.

Sprawa robi się coraz ciekawsza i wydaje się, że niejeden holywoodzki scenarzysta nie powstydziłby się takiej fabuły. Tymczasem Hiszpania będzie się teraz zastanawiać czy i kiedy deportować podejrzanego do Holandii.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)