Zatrzymani za udostępnianie plików na forum

Zatrzymani za udostępnianie plików na forum

Zatrzymani za udostępnianie plików na forum
Źródło zdjęć: © policja
02.12.2009 11:01

Co najmniej 200 tys. zł stracili właściciele praw autorskich na skutek przestępczego działania osób, które na jednym z popularnych forów internetowych udostępniały nielegalne pliki

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Mazowieckiej Komendy Policji przy współudziale funkcjonariuszy z kilku komend wojewódzkich i powiatowych Policji przeprowadzili działania skierowane przeciwko osobom, które na jednym z popularnych forów internetowych rozpowszechniali nielegalne kopie programów komputerowych, gier, filmów oraz utworów muzycznych w formacie mp3.

Obraz

W ośmiu województwach policjanci przeszukali kilkanaście mieszkań zajmowanych przez użytkowników forum, w wyniku czego zabezpieczono dziewięć komputerów, trzy laptopy, sześć dysków twardych, ponad 100. sztuk płyt CD/DVD, o łącznej wartości ok. 30 tys. zł. Straty właścicieli praw autorskich wynoszą nie mniej niż 200 tys. zł.

Osoby trudniące się przestępczym procederem naruszyły przepisy opisane w art. 27. § 2 Kodeksu Karnego. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP w Radomiu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (171)