Trwa ładowanie...
d1mgjlq

Zaskakujące wyniki badań NASA. Ziemia bardziej zielona niż wcześniej

Niekorzystne zmiany klimatyczne przyspieszają, temperatura się podnosi, zwierzęta wymierają - mówiąc w skrócie, jest źle. Bardzo źle. Zaskakiwać mogą więc badania NASA, według których Ziemia jest obecnie bardziej zielona niż 20 lat wcześniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ziemia jest bardziej zielona - szczególnie na terenie dwóch państw
Ziemia jest bardziej zielona - szczególnie na terenie dwóch państw (Materiały prasowe)
d1mgjlq

Ziemia jest coraz bardziej zaśmiecona, a w atmosferze jest coraz więcej dwutlenku węgla, który niebezpiecznie podnosi temperaturę naszej planety. Polska jest "czarnym punktem"na mapie Europy. Trudno patrzeć na to wszystko z optymizmem, skoro co rusz słyszy się o kolejnych wycinkach drzew czy pomysłach polityków na niszczenie lasów.

Wystarczy jednak spojrzeć na wszystko z góry, by zmienić punkt widzenia. Tak zrobiła NASA.

d1mgjlq

Z opublikowanych jakiś czas temu badań wynika, że Ziemia jest bardziej zielona niż jeszcze 20 lat temu. To w dużej mierze zasługa dwóch państw. Niespodzianka: chodzi o Chiny i Indie. Czyli kraje kojarzone z dużym zanieczyszczeniem powietrza.

To właśnie tam w ostatnich latach wyrosło najwięcej drzew i roślin. Potwierdzają to analizy NASA.

Chiny i Indie przodują w zazielenianiu Ziemi Materiały prasowe
Chiny i Indie przodują w zazielenianiu Ziemi

W rozmowie z WP sinolog dr Marcin Jacoby, autor książki "Chiny bez makijażu", w 2017 podkreślał, że ochrona środowiska jest "gorącym tematem" w Państwie Środka, a Pekin wydaje na zielone technologie ponad 50 mld dolarów rocznie. Duża część tych pieniędzy inwestowana jest w modernizację elektrowni węglowych. Chiny produkują i zużywają niemal tyle węgla, ile cała reszta świata razem wzięta. Coraz częściej pojawia się przy tym opinia, że jeżeli Pekin będzie realizował politykę pro-ekologiczną z taką samą determinacją, z jaką w ostatnich dekadach rozwijały gospodarkę kraju, to niedługo Chiny przekształcą się w "zieloną potęgę".

To najlepszy dowód na to, że zwykły Kowalski może i powinien zmieniać swoje nawyki, ale ważniejsza jest jednak reakcja "góry". Kluczowe są odważne decyzje polityków.

d1mgjlq

Podziel się opinią

Share

d1mgjlq

d1mgjlq
Więcej tematów