Zapasy na kryzys? Ministerstwo uspokaja - są lepsze sposoby na ochronę przed koronawirusem

Zapasy na kryzys? Ministerstwo uspokaja - są lepsze sposoby na ochronę przed koronawirusem
Źródło zdjęć: © Youtube.com

06.03.2020 12:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapasy na kryzys to zdaniem niektórych jedyne rozwiązanie w uniknięciu zarażenia koronawirusem. Inną opinię na ten temat ma Ministerstwo Zdrowia, które nie doradza paniki, a zaleca profilaktykę. Na swojej stronie przypomina o najważniejszych procedurach.

Zapasy na kryzys - nad tego typu rozwiązaniem zastanawia się coraz więcej Polaków. Wszystko za sprawą epidemii koronawirusa, która dotarła już do naszego kraju. Zaniepokojeni rodacy obawiają się wzrostu liczby zachorowań nad Wisłą, w związku z czym udają się do sklepów i wykupują sporą ilość towaru jak np. makaron, mleko czy cukier. Wszystko po to, aby zabezpieczyć się przed ewentualną kilkunastodniową kwarantanną, którą będą musieli przejść we własnym domu.

Z jednej strony słychać głosy, że "przezorny zawsze ubezpieczony". Z drugiej, zarówno lekarze, jak i politycy odradzają panikę i masowe szturmowanie sklepów. Zamiast tego przypominają o profilaktyce, która jest kluczowa w uniknięciu zarażenia koronawirusem.

Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia dostępne są kompleksowe informacje dotyczące epidemii, a także wskazówki jak skutecznie uchronić się przed SARS-Cov-2.

Skuteczne metody ochrony przed wirusem

  • Na stronie czytamy również, że bardzo istotne podczas rozmowy z drugą osobą jest zachowanie co najmniej 1 metra odległości. Szczególnie w przypadku, gdzie nasz rozmówca kicha, kaszle lub ma gorączkę.
  • Unikanie dotykania twarzy, w szczególności oczu, nosa i ust. Przez te miejsca wirus może łatwo przedostać się do naszego organizmu.
  • Ministerstwo zaleca, aby przy pierwszych symptomach gorączki, a także kaszlu i trudności w oddychaniu jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą.
  • Wśród informacji zawartych na stronie jest także ta na temat maseczek ochronnych. Ministerstwo przypomina, że noszenie ich przez zdrowych ludzi w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się SARS-Cov-2 nie gwarantuje powstrzymania infekcji.

Więcej informacji na temat prawidłowego postępowania w związku z epidemią koronawirusa możecie przeczytać na tej stronie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także