Koronawirus w Polsce: prawie pół tysiąca osób objętych kwarantanną

Koronawirus w Polsce: prawie pół tysiąca osób objętych kwarantanną

Koronawirus w Polsce: prawie pół tysiąca osób objętych kwarantanną
Źródło zdjęć: © East News
06.03.2020 09:26

Już prawie 500 osób jest objętych kwarantanną w związku z wykryciem pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce. Izolacja potrwa do końca tygodnia, mimo że testy na zakażenie wyszły ujemnie.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce, w Zielonej Górze wywołał sporą panikę, jednak Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że wszystko ma pod kontrolą. Procedury przebiegają zgodnie z założeniami. W tym samym czasie prawie 500 osób objętych jest kwarantanną.

200 uczniów w Policach do końca tygodnia będzie przebywać w internacie. Testy zakażenia w przypadku podejrzanych dziewcząt wyszły ujemnie, mimo to zgodnie z zaleceniami epidemiologów kwarantanna musi trwać od 23 lutego do 8 marca.

Poza tym, jak podaje TVN w całej Polsce kwarantanną objętych jest 490 osób. Jedna z osób nie chciała się jednak podporządkować władzom:

- Wymagana była pomoc policji, żeby doprowadzić do odosobnienia, do skierowania na kwarantannę domową - mówi rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Osoby będące pod kwarantanną przebywają w zazwyczaj w domu lub internacie. Nie mogą opuszczać tego miejsca, w tym wyjść na spacer, zakupy czy nawet na klatkę schodową. Nie może dojść do kontaktu z innymi osobami. Kwarantanna trwa 14 dni, w trakcie których pracownicy sanepidu kontaktują się z osobami na kwarantannie.

Te osoby, które nie są poddane kwarantannie, ale wróciły z krajów, gdzie występuje koronawirus i mogły mieć kontakt z zarażonym - są poddawane nadzorowi epidemiologicznemu. Jeśli konieczne jest odizolowanie danej osoby, to trafia ona na oddział szpitala zakaźnego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)