Zamień skaner w aparat fotograficzny

Zamień skaner w aparat fotograficzny

26.11.2008 18:33, aktual.: 27.11.2008 08:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak powszechnie wiadomo ludzka wyobraźnia nie zna granic. Dlaczego więc nie przerobić starego skanera na aparat fotograficzny?

Obraz
© "Przystawka" fotograficzna do skanera (fot. IDG)

Wbrew pozorom zadanie jest stosunkowo proste. W wielkim skrócie - wystarczy znaleźć stary, nikomu niepotrzebny skaner i - po uprzednim odkręceniu pokrywy - umieścić go w pudle. Pudło, ma się rozumieć, powinno być na tyle szczelne, aby nie przepuszczało światła. Musimy je także wyposażyć w soczewkę. Całość konstrukcji przypomina pierwsze aparaty fotograficzne. Teraz wystarczy podłączyć skaner do komputera i sprawdzić, czy nasz "wynalazek" działa.

Pozostaje jeszcze pytanie: po co to komu? Nie liczcie na to, że jakość zdjęć uzyskanych w ten sposób będzie porównywalna z efektem działania najnowszej lustrzanki. Problemem będzie nawet uzyskanie jakości zdjęć wykonywanych przez kamery internetowe. Tym niemniej urządzenie naprawdę działa, a miłośnicy majsterkowania z pewnością zajmowali się już znacznie dziwniejszymi wyzwaniami. Chętni do podobnych eksperymentów powinni obejrzeć materiał filmowy na stronie magazynu Make - http://blog.makezine.com/archive/2008/09/weekend_project_scanner_c.html, który ilustruje proces konstruowania takiej machiny.

W drugą stronę - Kilka firm produkuje przystawki do lustrzanek cyfrowych, pozwalających na "skanowanie" starych negatywów i slajdów mało- i średnioformatowych. Można tez takie urządzenie wykonać własnoręcznie z kawałka tekturowej tuby i starej przeglądarki do przeźroczy (przyp. tech.wp.pl>

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)