Zamach na dane Pentagonu. Ponad 30000 pracowników zagrożonych

Zamach na dane Pentagonu. Ponad 30000 pracowników zagrożonych
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY-SA | David B. Gleason
Arkadiusz Stando

16.10.2018 09:21, aktual.: 16.10.2018 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykański Departament Obrony ujawnił informacje o niebezpiecznym naruszeniu danych osobowych Pentagonu. Jak podaje AP, ujawniono dane dotyczące 30 tysięcy pracowników. Sprawa jest poważna.

Jak informuje Pentagon, wykradzione dane pochodzą z zapisów z podróży pracowników cywilnych jak i wojskowych. Wśród nich znajdują się nawet takie informacje, jak numery kart kredytowych. Sprawa może okazać się jeszcze większa, być może więcej pracowników było zagrożonych wyciekiem.

Pentagon nie wie, kiedy i jak doszło do włamania na serwery. Pracownicy poinformowali o wykryciu naruszenia zabezpieczeń serwera 4 października. Jednak do wycieku mogło dojść znacznie wcześniej, a sprawa pozostała niezauważona.

Pentagon objął wszystkie potencjalne ofiary ochroną przed szkodami finansowymi.

Według instytucji kontrolnej Kongresu Stanów Zjednoczonych GAO, wina leży po stronie Pentagonu. Ministerstwo Obrony USA poczyniło kroki w celu zabezpieczenia swojej sieci, ale w niewystarczający sposób. Mówi się, że każda infrastruktura sieciowa jest tak bezpieczna, jak bezpieczny jest jej najsłabszy punkt.

Źródło: AP News

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)