Zaledwie co 20 smartfon z antywirusem

Zaledwie co 20 smartfon z antywirusem

Zaledwie co 20 smartfon z antywirusem
16.06.2011 14:46, aktualizacja: 16.06.2011 16:42

Mniej niż 1 na 20 urządzeń mobilnych posiada zainstalowane jakiekolwiek aplikacje zabezpieczające przed złośliwym oprogramowaniem. W kolejnych latach tego typu oprogramowanie zyskiwać ma na znaczeniu - wynika z danych oraz prognoz przedstawionych przez Juniper Research.

Zaledwie 4 proc. wszystkich telefonów i tabletów posiada zainstalowaną aplikację, która chroni ich właścicieli przed utratą danych, wyłudzeniem wrażliwych informacji czy wirusami. To pokazuje, że świadomość zagrożeń mobilnych jest wśród użytkowników bardzo niska.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Jednak wraz ze wzrostem ilości i ważności danych przechowywanych przez użytkowników w urządzeniach mobilnych, świadomość ta będzie musiała rosnąć. Doprowadzi to do dynamicznego rozwoju rynku tego typu aplikacji, który rozpocznie się pod koniec 2013 roku, aby w 2016 roku osiągnąć wartość 3,6 mld dolarów.

Analitycy przewidują, że do dotychczasowych urządzeń zabezpieczanych przez użytkownika, do których należy głównie komputer osobisty (stacjonarny lub przenośny), w przyszłości dołączą również telefony i tablety. Ich ochrona stanie się popularna i naturalna tak samo, jak obecnie komputerów osobistych.

Z przedstawionych danych wynika również, że do 201. roku 69 proc. wszystkich zabezpieczeń smartfonów i tabletów będzie stosowana w rozwiązaniach biznesowych. Znaczna część z nich przypadnie na tablety, które będą zdobywać coraz większą popularność. Do 2016 roku 277 mln urządzeń mobilnych ma posiadać zainstalowane rożnego rodzaju oprogramowanie zabezpieczające - wynika z raportu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)